Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Cennik palet krajowych kuriera DHL

 

Cennik palet krajowych kuriera DHLKurierem DHL wielu klientów nadaje również palety. To opcja, która pozwala wysyłać cięższe i większe paczki oraz ładunki, które wymagają dodatkowej stabilizacji. Najczęściej palety są nadawane przez firmy, choć bez problemu także klienci indywidualni mogą je wysyłać. Kurier dowozi nawet duże przesyłki szybko, dokładając starań, by dotarły w stanie nienaruszonym. Poza tym cennik palet DHL jest bardzo atrakcyjny i pozwala tanio nadać przesyłkę, a opcje dodatkowe umożliwiają dostosowanie usługi do swoich potrzeb. Oczywiście kluczem do tego, by paleta dotarła do odbiorców w stanie nienaruszonym, jest jej odpowiednie zapakowanie zgodnie z wytycznymi DHL.

Ile kosztuje paleta DHL?

Koszty przesyłki palety kurierem DHLNa cenę palety DHL przede wszystkim wpływ ma waga przesyłki oraz odległość, jaką będzie musiała pokonać od nadawcy do odbiorcy. Poza tym niezwykle ważne będą również wybrane opcje dodatkowe, ponieważ niektóre generują dodatkowe koszty. Najczęściej klienci wybierają z całej palety dodatkowe ubezpieczenie, odbiór przez kuriera DHL Parcel, zwrot i pobranie należność, czyli COD oraz informacja przed doręczeniem – PDI. DHL bezpłatnie udostępnia moduł śledzenia palet, ubezpiecza je do kwoty 6500 złotych oraz doręcza i przekierowuje. Koszt palety może być również wyższy w zależności od wybranego środka transportu. To, ile zapłacimy DHL za usługę, jest określane w momencie wypełniania formularza zamówienia. Po wpisaniu wagi łącznie z podstawą (około 25 kilogramów) i wybraniu opcji dodatkowych otrzymamy proponowaną cenę. DHL przewozi palety do maksymalnej wagi 1000 kilogramów. Palety nietypowe są wyceniane indywidualnie. 

Kurier DHL - Waga palety [kg]
Cena netto [PLN]
Do 100 kg141,00
Do 200 kg141,00
Do 300 kg145,00
Do 400 kg145,00
Do 500 kg160,00
Do 600 kg160,00
Do 700 kg165,00
Do 800 kg165,00
Do 900 kg165,00
Do 1000 kg165,00
Niestandard wg wytycznych kuriera DHL150,00
Pobranie5,00
Ubezpieczenie50 PLNgratis
 50000 PLN2,00
 100000 PLN0,25%
Dokumenty zwrotne15,00
Awizacja3,50

 

Jak wysyłać paletę kurierem DHL?

Na palecie DHL wysyłane są duże ciężkie ładunki. Standardowa podstawa nie tylko stabilizuje całą przesyłkę, ale również ułatwia jej transport. Dzięki temu można być pewnym, że DHL paletę dostarczy w stanie nienaruszonym. Warto pamiętać o tym, że po tego typu przesyłkę przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem, więc należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Niezwykle ważne jest również odpowiednie przygotowanie palety do wysyłki. Ciężar trzeba równomiernie rozłożyć, a lżejsze elementy powinny pojawić się na górze przesyłki. Ładunek nie może również wychodzi poza obrys podstawy, a całość musi być zabezpieczona taśmą strecz, a narożniki odpowiednio wzmocnione. DHL przewozi palety o długości do 300 cm, a ich maksymalna szerokość nie może przekroczyć 120 cm, wysokość natomiast 160 cm. Takie parametry jak wielkość i waga (liczone wraz z podstawą) wpisuje się w formularz zamówienia kuriera DHL. Poza tym niezbędne będą dane adresowe oraz można również wybrać opcje dodatkowe z szeregu możliwości. One również wpływają na wycenę DHL. Po wybraniu konkretnej usługi wystarczy opłacić zlecenie oraz wydrukować list przewozowy, który przykleja się w odpowiednim miejscu na przesyłce. Wygenerowany numer przewozowy jest niezbędny do tego, by sprawdzić, gdzie znajduje się aktualnie paleta i jaki jest jej prognozowany termin doręczenia przez DHL.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej 

 

Porównaj również ceny pozostałych kurierów: 

Cennik palet kuriera DPD 

Cennik kuriera DHL 

Cenniki kuriera GLS 

Cenniki kuriera UPS