Załóż bezpłatne konto

Cenniki kuriera GLS

 

Cennik kuriera GLSPopularny kurier GLS dostarcza przesyłki szybko i rzetelnie. Charakterystyczne logo jest symbolem jakości i dlatego właśnie przewoźnik chętnie wybierany jest przez klientów indywidualnych i biznesowych. Także atrakcyjny cennik GLS sprawia, że nadawcy także z sektora e-commerce korzystają z usług tego kuriera.

Ile kosztuje paczka GLS?

To, ile zapłacimy GLS za wysyłkę koperty z dokumentami czy paczki, jest zależnie przede wszystkim od podstawowych parametrów przesyłki takich jak waga i wymiary. Poza tym cennik kuriera przewiduje również dodatkowe opłaty w momencie, gdy przesyłka będzie miała nieregularny kształt lub też zostanie zapakowana niezgodnie z wytycznymi i będzie wymagała ręcznego sortowania. Na cenę GLS wpływ mają również wybrane opcje dodatkowe. Nie są obowiązkowe, ale pomagają dopasować usługę do swoich potrzeb. Klienci często wybierają na przykład pobranie lub dodatkowe ubezpieczenie czy też dokumenty zwrotne. Dodatkowym kosztem GLS jest także usługa ekspresowa. Pozwala jednak zaoszczędzić czas. Natomiast tak popularny moduł śledzenia przesyłki jest bezpłatny.

 

Cennik GLS exportowy

 Cennik GLS eksportdoxDo 2 kgDo 3 kgDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgDo 20 kgDo 25 kgDo 31.5 kgDo 40 kg
Austria61,6061,6079,8079,8082,6091,00103,60103,60162,40162,40
Belgia67,2067,20105,00105,00109,20116,20127,40127,40190,40190,40
Bułgaria77,0077,00152,60152,60158,20163,80175,00175,00231,00231,00
Chorwacja71,4071,40109,20109,20113,40119,00128,80128,80175,00175,00
Czechy63,0063,0067,2067,2071,4074,2082,6082,60117,60117,60
Dania68,6068,6095,2095,2099,40107,80121,80121,80183,40183,40
Estonia99,4099,40116,20116,20121,80127,40137,20137,20264,60264,60
Finlandia137,20137,20191,80191,80197,40201,60212,80212,80471,80471,80
Francja98,0098,00116,20116,20121,80131,60151,20151,20259,00259,00
Grecja201,60201,60285,60285,60466,20648,201 009,401 009,401 895,601 895,60
Hiszpania107,80107,80189,00189,00193,20198,80207,20207,20333,20333,20
Holandia68,6068,6093,8093,8098,00106,40119,00119,00183,40183,40
Irlandia155,40155,40173,60173,60176,40183,40187,60187,60337,40337,40
Litwa82,6082,6088,2088,2093,8099,40106,40106,40205,80205,80
Luksemburg72,8072,8096,6096,60100,80110,60124,60124,60193,20193,20
Łotwa91,0091,00105,00105,00106,40109,20114,80114,80196,00196,00
Niemcy60,2060,2081,2081,2084,0093,80100,80100,80219,80219,80
Portugalia92,4092,40177,80177,80184,80191,80205,80205,80267,40267,40
Rumunia102,20102,20137,20137,20142,80148,40159,60159,60210,00210,00
Słowacja61,6061,6078,4078,4082,6092,40100,80100,80137,20137,20
Słowenia81,2081,20117,60117,60123,20130,20142,80142,80194,60194,60
Szwecja106,40106,40148,40148,40151,20161,00173,60173,60323,40323,40
Węgry81,2081,2095,2095,2098,00102,20109,20109,20145,60145,60
Wielka Brytania i Irlandia Północna78,4078,4099,4099,40107,80112,00120,40120,40240,80240,80
Włochy95,2095,20137,20137,200,00145,60154,00154,00264,60264,60



Cennik GLS importowy

 Cennik GLS importdoxDo 2 kgDo 3 kgDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgDo 20 kgDo 25 kgDo 31.5 kgDo 40 kg
Austria136,60136,60154,80154,80157,60166,00178,60178,60237,40237,40
Belgia142,20142,20180,00180,00184,20191,20202,40202,40265,40265,40
Bułgaria152,00152,00227,60227,60233,20238,80250,00250,00306,00306,00
Chorwacja146,40146,40184,20184,20188,40194,00203,80203,80250,00250,00
Czechy138,00138,00142,20142,20146,40149,20157,60157,60192,60192,60
Dania143,60143,60170,20170,20174,40182,80196,80196,80258,40258,40
Estonia174,40174,40191,20191,20196,80202,40212,20212,20339,60339,60
Finlandia212,20212,20266,80266,80272,40276,60287,80287,80546,80546,80
Francja173,00173,00191,20191,20196,80206,60226,20226,20334,00334,00
Grecja276,60276,60360,60360,60541,20723,201 084,401 084,401 970,601 970,60
Hiszpania182,80182,80264,00264,00268,20273,80282,20282,20408,20408,20
Holandia143,60143,60168,80168,80173,00181,40194,00194,00258,40258,40
Irlandia230,40230,40248,60248,60251,40258,40262,60262,60412,40412,40
Litwa157,60157,60163,20163,20168,80174,40181,40181,40280,80280,80
Luksemburg147,80147,80171,60171,60175,80185,60199,60199,60268,20268,20
Łotwa166,00166,00180,00180,00181,40184,20189,80189,80271,00271,00
Niemcy135,20135,20156,20156,20159,00168,80175,80175,80294,80294,80
Portugalia167,40167,40252,80252,80259,80266,80280,80280,80342,40342,40
Rumunia177,20177,20212,20212,20217,80223,40234,60234,60285,00285,00
Słowacja136,60136,60153,40153,40157,60167,40175,80175,80212,20212,20
Słowenia156,20156,20192,60192,60198,20205,20217,80217,80269,60269,60
Szwecja181,40181,40223,40223,40226,20236,00248,60248,60398,40398,40
Węgry156,20156,20170,20170,20173,00177,20184,20184,20220,60220,60
Wielka Brytania i Irlandia Północna153,40153,40174,40174,40182,80187,00195,40195,40315,80315,80
Włochy170,20170,20212,20212,2075,00220,60229,00229,00339,60339,60

 

Jak wysłać paczkę kurierem GLS?

Kurier GLS chętnie jest wybierany przez firmy – szczególnie te z sektora e-commerce oraz klientów indywidualnych. Przede wszystkim przewoźnik oferuje atrakcyjne ceny oraz rzetelną realizację nawet trudnych zleceń, a dzięki nowoczesnym technologiom bez problemu można na przykład monitorować drogę przesyłki do odbiorcy. W efekcie, by zamówić kuriera GLS, wystarczy wypełnić intuicyjny formularz online. W dedykowane miejsca wpisuje się dane adresowe, podstawowe parametry paczki takie jak waga i wymiary oraz wybiera się opcje dodatkowe. To oczywiście propozycje nieobowiązkowe, ale w wielu wypadkach pozwalają dopasować usługę do swoich potrzeb. Najczęściej przy wysyłce paczki GLS klienci wybierają pobranie lub dodatkowe ubezpieczenie. Te opcje mają wpływ na cenę usługi. Więcej zapłacimy również za nadanie paczki niestandardowej, która wymaga ręcznego sortowania. Dlatego właśnie należy zwrócić uwagę na to, by przygotować przesyłkę GLS zgodnie z wytycznymi. Delikatne przedmioty powinny być dodatkowo zabezpieczone, a przy pakowaniu paczki warto wykorzystać także folię bąbelkową, przegrody czy wypełniacze. Sprawdzają się również specjalne naklejki, które stanowią czytelną informację dla kuriera GLS. Po opłaceniu zlecenia należy wydrukować list przewozowy przykleić go na paczce i czekać na przyjazd kuriera.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej

 

Porównaj również ceny pozostałych kurierów: 

Cennik palet kuriera DHL 

Cennik palet kuriera DPD 

Cenniki kuriera UPS