Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Cennik palet kuriera DPD

 

Kurier DPD dostarcza paczki koperty oraz palety do odbiorców w kraju i na świecie. Te ostatnie wybierane są, gdy chcemy przesłać duży i ciężki ładunek oraz ten, który wymaga specjalnej uwagi i dodatkowej stabilizacji. Cennik palet DPD jest atrakcyjny dla klientów indywidualnych i firm. Poza tym przewoźnik cieszy się zaufaniem ze względu na czas realizacji usług. Przesyłka musi być odpowiednio przygotowana. Ładunek na trwałe musi być przymocowany do standardowej europalety w taki sposób, by się nie przesuwał.

Ile kosztuje paleta DPD?

Cennik palet kuriera DPDCennik DPD jednoznacznie określa, ile kosztuje wysyłka ciężkiej i dużej przesyłki na standardowej podstawie. Taka paleta może mieć maksymalną wysokość 180 centymetrów oraz wagę do 700 kilogramów. To także te parametry są najważniejsze przy szacowaniu, ile zapłacimy za przesyłkę DPD. Warto pamiętać, że przewoźnik nie dostarcza części samochodowych. Wagę i wymiary palety (łącznie z podstawą) podajemy w formularzu zamówienia. To one wpływają na cenę usługi DPD. Poza tym można również wybrać opcje dodatkowe, które pozwalają dopasować usługę do swoich potrzeb. Takie opcje jak dodatkowe ubezpieczenie czy też pobranie lub transport ekspresowy będą generować kolejne koszty. Standardowo DPD ubezpiecza palety do kwoty 1000 zł, a na przykład moduł śledzenia przesyłki udostępnia bezpłatnie. W cenniku DPD zawarta jest również opłata paliwowa.

Kurier DPD - Waga palety [kg]
Cena netto [PLN]
Do 100 kg138,76
Do 200 kg138,76
Do 300 kg138,76
Do 400 kg138,76
Do 500 kg138,76
Do 600 kg151,67
Do 700 kg151,67
Niestandard wg wytycznych kuriera DPD15,00
Pobranie5,00+0,5%
Ubezpieczenie1000 PLNgratis
 5000 PLN7,00
 20000 PLN20,00
 50000 PLN10,00+0,12%
 200000 PLN10,00+0,22%
Dokumenty zwrotne5,00
Strefa 219,80 zł
Strefa 341,80 zł

 

Jak wysyłać paletę kurierem DPD?

Duże i ciężkie przesyłki są dostarczane na paletach DPD. Ten sposób zapakowania ładunku sprawia, że całość jest stabilna i bez problemu za pomocą wózka lub podnośnika można ją na przykład załadować na samochód z windą lub podnośnikiem. Palety DPD wysyłają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. By zostały uznane za przesyłki standardowe, muszą być zapakowane zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Towary delikatne powinny być dodatkowo zabezpieczone, a narożniki wzmocnione. Na palecie DPD można również wysłać towary o nieregularnych kształtach oraz te, które z różnych względów nie mogą być nadane jako tradycyjna paczka. Kluczem jest to, aby ładunek nie wychodził poza obrys palety oraz by był do niej trwale przymocowany. W ten sposób nie zaszkodzi innym przesyłkom i nie będzie narażony na uszkodzenia. W dedykowany formularz zamówienia kuriera należy wpisać wagę i wymiary palety DPD oraz dane kontaktowe. Można również wybrać dane dodatkowe z całego katalogu możliwości. W wielu wariantach pozwolą one dopasować usługę do swoich potrzeb i możliwości. Oczywiście wpływają również na cenę. Kurier DPD palety przewozi o maksymalnej wysokości 180 centymetrów oraz o wadze do 700 kilogramów. Standardowa podstawa ma wymiary 120 x 80 centymetrów, a jej waga i wysokość wliczają się w parametry przesyłki. Po opłaceniu usługi należy wydrukować list przewozowy, nakleić go na przesyłkę i czekać na przyjazd kuriera. Na palecie DPD oczywiście nie mogą znaleźć się towary zabronione w transporcie na mocy wytycznych przewoźnika oraz obowiązujących przepisów.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej

 

Porównaj również ceny pozostałych kurierów: 

Cennik palet kuriera DHL

Cenniki kuriera GLS

Cenniki kuriera UPS