Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Cenniki kuriera UPS

 

Jednym z najpopularniejszych przewoźników jest kurier UPS. Przede wszystkim doskonale odpowiada na potrzeby klientów i dostosowuje do nich swoją ofertę. Poza tym szczególnie dba o terminowe realizowanie zleceń i dokłada starań, aby paczki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. Poza tym atrakcyjny cennik UPS pozwala dopasować usługi do swoich potrzeb. Z usług przewoźnika korzystają więc klienci indywidualni i biznesowi szczególnie z branży e-commerce.

Ile kosztuje paczka UPS?

Cennik kuriera UPSNa cenę UPS przede wszystkim wpływ mają podstawowe parametry przesyłki, które wpisuje się w formularzu zamówienia. Poza tym powinna się ona mieścić we wskazanym w wytycznym kształcie, ponieważ w innym wypadku jest traktowana jako niesortowana, a tym samym koszt jej nadania będzie wyższy. To, ile zapłacimy za paczkę UPS, będzie również zależne od wybranych opcji dodatkowych, a tych przewoźnik przygotował bardzo dużo. Pozwalają one spersonalizować usługę i odpowiadają na potrzeby klientów. Na cenę wpływają przede wszystkim pobranie czy też dodatkowe ubezpieczenie. Wielu klientów decyduje się również na usługi ekspresowe, które podnoszą cenę, ale są doskonałym wyjściem, gdy zależy nam na czasie. Nie zapłacimy natomiast za moduł śledzenia przesyłek, a to najczęściej wybierana opcja.

Waga [kg]Cena netto [PLN]
Dox (35x25x5)74,97
Do 1 kg74,97
Do 3 kg74,97
Do 5 kg80,24
Do 10 kg89,99
Do 20 kg90,35
Do 25 kg98,63
Do 30 kg98,63
Do 32 kg104,54
Do 40 kg115,18
Do 50 kg115,18
Do 60 kg118,73
Do 70 kg138,83
Dopłata do paczki niestandardowej50,00
Dopłata do dużej paczki160,00
Pobranie opłata stał5,50+0,5%
Ubezpieczenie
323 PLNgratis
50000 PLN2,40
Adres prywatny
Doręczenie3,00
Nadanie3,00
Strefa rozszerzona UPS (EA)
Dopłata za odbiór paczki10,00
Dopłata za dostarczenie paczki15,00
Obszar odległy UPS (RA)
Dopłata za odbiór paczki10,00
Dopłata za dostarczenie paczki15,00

 

Jak wysłać paczkę kurierem UPS?

Z usług kuriera UPS korzystają klienci indywidualni i firmy z różnych branż. Szczególnie chętnie po te propozycje sięga segment e-commerce. UPS paczki dostarcza tanio i szybko, a samo nadanie przesyłki jest intuicyjne. By wpisywała się ona w wymagania przewoźnika, musi być zapakowana zgodnie z wytycznymi. Nie może również przekraczać maksymalnej wagi i wymiarów. W innym wypadku zostanie potraktowana jako przesyłka niestandardowa, wymagająca ręcznej obsługi, a to sprawia, że będzie droższa, a także dłużej będzie trwało jej dostarczanie. Aby wysłać paczkę UPS, należy ją odpowiednio przygotować. Oczywiście nie mogą się w niej znaleźć ładunki zabronione w transporcie. Poza tym szczególnie delikatne przedmioty powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie zostały uszkodzone na żadnym etapie transportu. W tym celu warto wykorzystać tekturę, folię bąbelkową oraz specjalne wypełniacze. Samo zamówienie kuriera UPS polega na wypełnieniu intuicyjnego formularza. W dedykowane miejsca wpisuje się wagę, wymiary oraz dane adresowe. Można również wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład pobranie czy ubezpieczenie. One również wpływają na to, ile zapłacimy za usługę UPS. Po opłaceniu zlecenia wystarczy wydrukować list przewozowy, przykleić go na paczce i czekać na przyjazd kuriera. Numer zlecenia przydaje się przy monitorowaniu przesyłki.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej

 

Porównaj ceny innych firm kurierskich: 

Cenniki kuriera GLS

Cennik palet kuriera DHL

Cennik palet kuriera DPD