Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Cennik krajowy kuriera DHL

 

Cennik kuriera DHLKurier DHL to jeden z najczęściej wybieranych przewoźników na rynku. Przede wszystkim klienci doceniają go za terminowe realizowanie zleceń oraz szczególną troskę o to, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym. Atrakcyjny jest również cennik DHL. Klienci wysyłają więc za jego pośrednictwem kuriera zarówno koperty z dokumentami, jak i małe paczki czy palety. Z oferty korzystają i osoby indywidualne i firmy. 

 

Ile kosztuje paczka DHL?

Na cenę kuriera DHL ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim będzie ona zależna od parametrów paczki – czyli jej wagi i wymiarów. Poza tym na to, ile zapłacimy za przesyłkę będą miały również wpływ wybrane opcje dodatkowe. Niektóre z nich są płatne, ale pozwalają dopasować usługę do swoich potrzeb. Najczęściej klienci decydują się na dodatkowe ubezpieczenie, pobranie lub dokumenty zwrotne. Poza tym można również wybrać odbiór przez kuriera DHL Parcel lub informację przed doręczeniem. Natomiast najpopularniejsza opcja śledzenia przesyłki czy też ubezpieczenie do 6500 złotych, doręczenie i przekierowanie są darmowe. Poza tym warto pamiętać o tym, że nadanie paczki niestandardowej, która wymaga ręcznego sortowania będzie również wpływało na cenę DHL.

 

Kurier DHL - Waga [kg]Cena netto DHL [PLN]
Dox (35x25x5)17,30
Do 1 kg19,00
Do 3 kg19,00
Do 5 kg19,00
Do 10 kg19,00
Do 20 kg20,00
Do 25 kg21,00
Do 30 kg21,00
Do 31,5 kg21,00
Niestandard wg wytycznych kuriera DHL40,00
Pobranie4,20
Ubezpieczenie500 PLNgratis
 50000 PLN2,00
 
100000 PLN
0,30%
Dokumenty zwrotne15,00
Awizacja dostawy5,00
Dopłata do wagi przestrzennejpowyżej 31,55,00
 powyżej 5011,00
 powyżej 11069,00


Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Kurier DHL jest jednym z najpopularniejszych przewoźników wybieranych przez firmy oraz klientów indywidualnych. Szczególnie chętnie po tę ofertę sięga branża e-commerce. Przewoźnik kusi atrakcyjnymi cenami oraz terminowymi doręczeniami. Żeby wysłać paczkę kurierem DHL, wystarczy wypełnić intuicyjny formularz na stronie internetowej, w który wpisuje się dane adresowe, wagę i wymiary przesyłki oraz wybiera się opcje dodatkowe. Na tej podstawie określana jest cena usługi oraz prognozowany czas doręczenia do odbiorcy. Warto pamiętać o tym, że paczka, która nie mieści się w zalecanych przez przewoźnika parametrach, będzie traktowana jako paczka niesortowalna i w związku z tym będzie droższa, a czas jej doręczenia będzie dłuższy. Dlatego właśnie warto zapakować przesyłkę zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Dzięki temu paczka DHL o wadze do 31,5 kg dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym oraz nie zaszkodzi innym przesyłkom. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na delikatne przedmioty oraz te, które muszą być przewożone w określonej pozycji. Warto na przykład naklejki informacyjne na paczkę, które są jednoznaczną informacja dla kuriera DHL, jak transportować przesyłkę. Po wybraniu oferty wystarczy opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i przykleić go na paczce. Wygenerowany numer zlecenia może służyć na przykład do śledzenia przesyłki w dedykowanym panelu.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej

 

Zobacz też cenniki innych kurierów: 

Cenniki kuriera GLS 

Cenniki kuriera UPS 

Cennik palet kuriera DPD 

Cennik palet kuriera DHL