Załóż bezpłatne konto

Przesyłki dłużycowe i dłużyce kurierem DHL

 

Przesyłka dłużycowa kurieremStandardowe przesyłki zaliczane są do tak zwanych lekkich oraz mieszczących się w konkretnych wymiarach oraz kształcie opakowania. Takie też najszybciej i najprościej wysłać, a dzięki automatycznemu sortowaniu są one dość tanie i szybko docierają do odbiorcy. Czasami zdarza się jednak, że musimy wysłać przesyłkę, która nie mieści się bądź w standardowych wymiarach bądź też wadze i musi być transportowana na palecie. 

 

Zamów kuriera do dłużycy (250x100x100cm 50kg) za 202,95zł

Zamów kuriera

 

Zamów kuriera do dłużycy (250x160x40cm 50kg) za 202,95zł

Zamów kuriera

 

Zamów kuriera do dłużycy (330x30x30cm 50kg) za 202,95zł

Zamów kuriera

 

Czym są przesyłki dłużycowe?

O przesyłce dłużycowej mówimy wtedy, gdy jej długość przekracza 200 cm. Warto również zauważyć, że suma wszystkich boków nie może przekroczyć 600 cm. Takie długie paczki nie podlegają automatycznemu sortowaniu i z racji dość specyficznych rozmiarów wymagają specjalnej obsługi, a czasem nawet przyjazdu kuriera dostosowanym samochodem. Oprócz wymiarów należy zwrócić uwagę również na wagę. Przesyłki dłużycowe nie mogą przekroczyć 50 kilogramów. Mówimy tu oczywiście zarówno o wadze rzeczywistej, jak i gabarytowej paczki niestandardowej (paczka niesortowalna). Ręczne sortowanie dłużycy oraz dodatkowe wymagania stawiane przed przewoźnikiem sprawiają, że ponadgabaryt (czyli przesyłki których wielkość i/lub waga przekracza standardowe wymiary określone dla poszczególnych usług - w tym przesyłki dłużycowe) traktowany jest jako przesyłki specjalne

Dłużyca oraz przesyłka dłużycowa kurierem

Waga wymiarowa przesyłki kuriereskiejKurierem DHL można szybko i sprawnie przetransportować przesyłki kurierskie dłużycowe o długości do 400 cm. Najlepiej, by miały one kształt prostopadłościanu lub walca. Transport dłużycy realizowany jest w systemie „burta-burta”, ale warto pamiętać, że przy szczególnie długich przesyłkach kurier może potrzebować pomocy w załadowaniu paczki do samochodu i jej wyładowaniu. Wycena paczki odbywa się na podstawie wymiarów oraz wagi rzeczywistej lub gabarytowej, która jest wyliczana według następującego wzoru:
Waga wymiarowa (wolumetryczna) [kg] = D x S x W / 5000 
W trakcie szacowania ceny dłużycy kurierem zawsze przyjmuje się wartość wyższą. 

Wysyłka paczki dłużycowej za pośrednictwem DHL to pewny sposób na dostarczenie nawet bardzo niestandardowych przesyłek prosto do odbiorcy. Zachęcamy do wyceny swojej paczki lub palety na stronie www.ebox24.pl, a jeśli chcielibyście wysłać bardzo nietypową przesyłkę i zastanawiacie się, w jaki sposób ją zapakować, po prostu skontaktujecie się z nami poprzez formularz kontaktowy. Na pewno znajdziemy najlepszy i najpewniejszy środek transportu.

 

Bez umowy - wysyłaj tanio dłużyce kurierem DHL


Zapytaj o wycenę dłużycy

 

Możesz być zainteresowany również: