Załóż bezpłatne konto

Paczka za pobraniem kurierem

 

wysyłka za pobraniemWraz z rosnącą popularnością sklepów internetowych, serwisów aukcyjnych czy ogłoszeniowych wzrasta również ilość wysyłanych przesyłek kurierskich. Jedną z najbardziej popularnych opcji dodatkowych wybieranych przez klientów jest wysyłka za pobraniem.

Ma ona przede wszystkim zabezpieczyć odbiorcę przed nieuczciwym sprzedającym i polega na zapłaceniu za paczkę dopiero w momencie otrzymania. W wielu przypadkach przyspiesza również wysyłkę towaru, ponieważ nadawca nie musi czekać na zaksięgowanie wpłaty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w myśl prawa przewozowego odbiorca nie może sprawdzić zawartości przesyłki przed odebraniem paczki i zapłaceniem za nią.

 

Przesyłka pobraniowa

Przesyłka pobraniowa wielu osobom zapewnia poczucie bezpieczeństwa, jest również wygodna, gdy odbiorca nie ma możliwości zrobienia przelewu przy zakupach. Nadawca przesyłki otrzyma należność na wskazane w liście przewozowym konto bankowe w przeciągu kilku dni roboczych. Dajemy gwarancję zwrotu pobrania w możliwie najkrótszym czasie.

Nadawca przesyłki kurierskiej w chwili nadania wpisuje kwotę, którą kurier za pobraniem ma otrzymać od odbiorcy za przesyłkę. Kurier, w momencie doręczenia, pobiera należność określoną kwotę i w tym samym dniu rozlicza się w kasie firmy. Pieniądze są następnie przelewane na konto bankowe nadawcy. Dokładamy wszelkich starań, by realizować terminowe pobrania, wiem, jak ważne dla nadawcy jest otrzymanie pieniędzy w jak najkrótszym czasie od wysyłki. W tym aspekcie przesyłki kurierskie pobraniowe zabezpieczają interesy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. 

Wysyłki za pobraniemWarto zwrócić uwagę, że przesyłka za pobraniem jest jedną z opcji dodatkowych. W związku z tym obciążona jest dodatkową opłatą, która jest uzależniona od firmy kurierskiej. Określona jest również maksymalna wartość takiej przesyłki, która wynosi 11 000 zł. W zależności od firmy przesyłki pobraniowe kurierskie będą kosztować dodatkowo od kilku do kilkunastu złotych. Czasami firmy określają opłatę w postaci procentowej wartości kwoty pobrania. Warto zaznaczyć, że przesyłki za pobraniem zawsze są ubezpieczone na kwotę pobrania. 

Przesyłki za pobraniem realizowane są tylko na terenie Polski i pomimo rozwoju płatności on-line są bardzo często wybieraną formą wysyłki. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa odbiorcy i pozwalają nadawcy na komfort terminowego zwrotu pobrania. Kurier za pobraniem to dobry pomysł, jeśli robimy zakupy przez Internet lub korzystamy z serwisów aukcyjnych. 

Najczęściej zadawane pytania o przesyłki za pobraniem FAQ

Ile kosztuje przesyłka pobraniowa?

W zależności od kuriera obsługującego przesyłkę jest to zazwyczaj kwota od 3 do 6 zł. 
DHL 4,20 zł
DPD 3,00 zł
UPS 5,50 zł + 0,5% wartości przesyłki
FedEx 3,50 zł (za każdy 1000zł)
AMBRO 3,50 zł 

 

Ile czasu czeka się na pobranie? 

Czas oczekiwania zależny jest od firmy kurierskiej. Np pobrania za pośrednictwem UPS i DHL zwracane są na konto średnio w ciągu 5-7 dni roboczych od dostawy towaru.

 

Czy kurierowi za pobranie można płacić kartą?

W większości przypadków odbiór przesyłki pobraniowej to jedynie płatność gotówką. Jednak kurierzy rozwijają swoją ofertę i np u kuriera DPD (oraz od 1 kwietnia u kuriera DHL) można zapłacić kartą. 

 

 

Sprawdź jak łatwo wysłać przesyłkę za pobraniem.

 

Może Cię zainteresować także: