Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać tanio opony kurierem DPD?

 

Jak wysłać tanio opony kurierem DPDWysyłka części samochodowych, kół czy opon stanowi zawsze dość duże wyzwania. Po pierwsze należy je oczyścić i odpowiednio zapakować, by nie uszkodziły innych przesyłek lub same nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Duże i ciężkie części trzeba przewozić na paletach.
Żeby zapewnić transport na najwyższym poziomie także tych problematycznych przesyłek, DPD dokładnie instruuje swoich klientów. Dzięki temu wiemy, jak zapakować opony kurierowi, by dotarły one do odbiorcy szybko i bezpiecznie.

Jak zapakować opony dla kuriera DPD

Dobrze zapakowana opona dla kuriera DPDNiezależnie od tego, czy prowadzisz warsztat, sklep internetowy czy też sprzedajesz używane opony oraz czy chodzi o opony zimowe czy opony letnie - to jakim kurierem będzie najpewniej i najtaniej je wysłać - jest jednym z najważniejszych problemów. Oferty firm kurierskich różnią się między sobą zarówno w kwestii ceny, jak i wytycznych. Najbardziej popularna wśród sprzedających jest DPD – opony. Cennik ofert na przewóz opon jest przyjazny, a warunki, jakie zapewnia firma zachęcają do dalszej współpracy. 

Specjaliści z DPD zalecają, by w przesyłkach krajowych opony wysyłać pojedynczo, a każdą z nich owinąć owijką z taśmy. Kod kreskowy z etykietą adresową trzeba przykleić na jej wewnętrznej stronie, by nie ulegała zagnieceniom i zniszczeniu. Taki sposób wysyłania opon zapewnia przesyłce bezpieczeństwo i pewność, że nie zostanie ona uszkodzona. Ponadto od dnia 01.09.2017r. jest to wymagana metoda przygotowania opon do wysyłki kurierem.

 

Bez umowy i zobowiązań - wysyłaj tanio opony kurierem DPD 

WYCEŃ PRZESYŁKĘ

 

Jak tanio wysłać opony kurierem DPD za granicę?

Jak tanio wysłać opony kurierem DPD za granicęNieco inaczej sprawa się przedstawia, jeśli wysyłamy opony kurierem za granicę. Najtaniej i najpewniej będzie zrobić to za pośrednictwem DPD. Trzeba jednak zauważyć, że w rożnych krajach obowiązują odmienne zasady co do pakowania przesyłki. Zazwyczaj pakujemy opony pojedynczo lub parami, łącząc je ze sobą za pomocą taśm lub folii streczowej. Takie mocowanie musi być bardzo solidne. Etykietę przyklejamy w widocznym miejscu w taki sposób, by nie uległa ona zagnieceniu. Co ważne, wysyłając opony do Szwecji, Danii czy Norwegii musimy szczelnie owinąć je folią, a dodatkowo Szwedzi przewożą tylko opony zapakowane pojedynczo. Tak samo jak w przypadku przesyłek krajowych, takie przygotowanie opon dla transportu międzynarodowego jest wymagane od dnia 01.09.2017r.

Zobacz ceny przesyłek międzynarodowych.

 

 

Źródło: Instrukcja pakowania opon w DPD - przesyłka krajowa

Źródło: Instrukcja pakowania opon w DPD - przesyłka międzynarodowa

 

Możesz być zainteresowany również: