Załóż bezpłatne konto

Ile kosztuje kurier na sobotę w usłudze UPS Express?

 

Kurier na sobotę - czy jurier pracuje w sobotęRozwój firm kurierskich w dużym stopniu jest związany z ekspansją rynku e-commerce oraz popularnością aukcji internetowych oraz coraz lepszą współpracą firm z różnych branż. Kurierzy coraz szybciej dostarczają przesyłki, a ich ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Poza tym problemem przestaje być doręczenie w sobotę. Takie usługi są coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej klientów pyta, czy kurier jeździ w soboty. 

Czy kurierzy pracują w sobotę?

Przesyłki kurierskie w soboty można wysłać z większością kurierów obsługujących polski rynek. Zazwyczaj również ta opcja jest nam potrzebna, gdy wysyłamy pilną przesyłkę bądź ważne dokumenty czy paletę w piątek, a zależy nam na tym, by dotarła ona do odbiorcy następnego dnia a nie w poniedziałek, jak w usłudze standardowej. Warto pamiętać jednak, że jest to usługa, przy której musimy się liczyć z dodatkowymi opłatami za przesyłki kurierskie w weekend

Przesyłki kurierskie UPS Express w sobotę

Usługa UPS Express na sobotęPilna przesyłka na sobotę powinna być zgłoszona najpóźniej w momencie nadania paczki i po konsultacjach z naszym BOK, który zweryfikuje z firmą kurierską, czy jest możliwość realizacji takiej usługi na danej trasie. UPS traktuje tego rodzaju zlecania jako przesyłki ekspresowe i co warto podkreślić kurierzy pracują w sobotędostarczają przesyłki tylko w wybranych lokalizacjach. Zazwyczaj jest to strefa dużych miast, w których UPS ma swoje oddziały. Usługa Express realizowana jest przez UPS na podstawie gwarantowanego doręczenia do godziny 12.00 w danym dniu, oraz za dodatkową opłatą za dostarczenie w weekend (dostawa w sobotę). Sobota w tym momencie nie stanowi przeszkody w transporcie. Dodatkowe koszty doliczone do przesyłki standardowej są dość wysokie, ale przy pilnych przesyłkach, ta usługa jest niezwykle pomocna i warto z tej opcji skorzystać. Sobota w przesyłkach krajowych będzie wymuszała doliczenie 17,75 zł do przesyłki. Międzynarodowe będą oczywiście zdecydowanie droższe.

Pilne paczki kurierem nawet w sobotę dostarczymy bez dodatkowych opłat w krajach, w których jest to dzień pracujący. 

Jeśli masz problemy z nadaniem przesyłki ekspresowej, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy najlepszą opcję zarówno w zakresie wyceny standardowej przesyłki, jak i dodatkowych możliwości. 

 

Możesz być zainteresowany również: