Załóż bezpłatne konto

Jak zamówić kuriera do domu?

 

Zamów kuriera przez internetNawet jeśli do tej pory korzystałeś z usług poczty przy wysyłaniu przesyłek, to szybko możesz się przekonać, że współpraca z kurierem to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Zamówienie kuriera do domu jest czynnością prostą i nie wymaga od nas specjalnych umiejętności ani korzystania ze skomplikowanych programów.

Po pierwsze, najlepiej zamówić kuriera przez Internet. Część firm kurierskich obsługuje jeszcze infolinię i w ten sposób też można zlecić wysłanie paczki, ale większość (szczególnie brokerów kurierskich) funkcjonuje już tylko w przestrzeni on-line. Do przygotowania zamówienia potrzebujesz przesyłki, adresu odbiorcy (dobrze jeśli podasz numer telefonu lub e-mail), drukarki do wydrukowania listu przewozowego. Oprócz tego trochę czasu i pieniędzy na koncie.

Zacznij od zapakowania paczki. Pamiętaj, że w dużej mierze od Ciebie zależy, czy przesyłka zostanie dostarczona w nienaruszonym stanie. Zabezpiecz delikatne przedmioty i postaraj się, by zawartość nie poruszała się swobodnie w kartonie. Następnie zważ i zmierz paczkę, ponieważ te dane będą konieczne do wypełnienia zamówienia. Zrób to rzetelnie, by nie narazić się na dodatkowe koszty.

Zamów kuriera do domuZnajdź serwis internetowy obsługujący przesyłki kurierskie i pamiętaj, że brokerzy oferują dużo niższe ceny niż firmy. Wypełnij formularz - czyli podaj wagę i wymiary paczki, możesz wybrać opcje dodatkowe takie jak ubezpieczenie, pobranie, czy też dokumenty zwrotne lub doręczenie w terminie. Te dane pozwolą systemowi przygotować wycenę. Ponieważ brokerzy współpracują z kilkoma firmami, może się okazać, że w zależności od opcji otrzymamy kilka ofert.

Wybierz usługę, podaj dane adresowe – adres nadawcy, skąd kurier odbierze paczkę i odbiorcy. Dobrze jest podać również e-mail i telefon do kontaktu. Podaj również dane do faktury, jeśli jej potrzebujesz. Potwierdź zamówienie, zapłać on-line i wydrukuj list przewozowy z numerem paczki i adresami.

Teraz już tylko czekaj na kuriera, któremu przekazujesz przesyłkę z listem przewozowym. Pamiętaj, by wydrukować jedną kopię dla siebie, co będzie stanowić dowód nadania.

Zamówienie kuriera jest czynnością nieskomplikowaną. Sam fakt poruszania się on-line na poziomie zamówienia i płatności jest już dużo bardziej komfortowy niż pójście na pocztę. Różnorodność opcji wysłania paczki i czas, w jakim kurier przesyłkę dostarczy, są bardzo ważnymi argumentami.

Przekonaj się jakie to proste - Zamów kuriera do swojego domu.

 

Może Cię zainteresować także: