Załóż bezpłatne konto

Cennik przesyłek pocztowych

 

Przesyłka pocztowaCoraz rzadziej, gdy myślimy paczka, pierwsze skojarzenie pada na usługi pocztowe. Niegdyś monopolista swoją pozycję zaczął tracić kilka lat temu na rzecz firm kurierskich. Z czym są zawiązane te zmiany? Przede wszystkim ze zmianą nastawienia Polaków do zakupów w sieci i prostym ekonomicznym rachunkiem.

W 2016 roku podwyższeniu uległy opłaty za listy i paczki. Wpisując w porównywarkę cenową parametry paczki ekonomicznej bez dodatkowych opcji o wadze 1 kg i wymiarach 10x20x5 cm, otrzymujemy bardzo duży przekrój cen. Poczta Polska wykona tę usługę za 11 zł lub 14,50 zł, natomiast na naszej stronie znajdziesz oferty firm kurierskich od 11 zł netto. Warto zwrócić uwagę, że im przesyłka cięższa, tym bardziej konkurencyjność Poczty spada. Za paczkę o wadze 20 kg i tych samych gabarytach  na Poczcie zapłacimy  35 zł lub 47 zł, natomiast kurier dostarczy ją już od 12 zł netto. Już taka prosta symulacja jasno pokazuje, że przekonanie, że przesyłki pocztowe są tańsze, stało się mitem.

Cennik przesyłek pocztowych

Ceny przesyłek pocztowychCennik przesyłek pocztowych jest nieprzyjazny klientowi. Za podobną kwotę nie otrzymujesz komfortu i pewności, jakie daje współpraca z firmami kurierskimi. Coraz rzadziej chodzi nam przecież o pieniądze, a coraz częściej zwracamy uwagę na jakość, czas i rzetelność. A tych aspektach Poczta Polska przegrywa.

Korzystając z usług brokera kurierskiego, już na etapie wypełniania formularza wiesz, że oszczędzasz czas i pieniądze. Oprócz konkretnej, bardzo porównywalnej ceny zwróć uwagę na własna wygodę. Wysyłając przesyłkę kurierem nie musisz iść na pocztę, by nadać ją w okienku. Kuriera możesz zamówić on-line, a on przyjedzie do Ciebie do domu lub firmy o umówionej godzinie. Potrzebujesz jedynie drukarki do wydrukowania listu przewozowego oraz konta bankowego. Przesyłkę kurierską możemy śledzić w Internecie lub na urządzeniu mobilnym i mamy pewność, że zostanie ona szybciej dostarczona do odbiorcy. Standardowo przesyłki kurierskie dostarczane są na drugi dzień, Poczta Polska zwykłą paczkę dostarczy do 3 dni roboczych od dnia nadania. Za priorytet musimy dodatkowo zapłacić.

Konkurencyjne ceny przesyłek kurierskich to efekt pracy brokerów, którzy skupiają oferty wielu firm i potrafią wynegocjować korzystne ceny. Warto zwrócić uwagę, że im cięższa oraz mniej standardowa przesyłka, tym różnica między cenami na Poczcie i u kuriera większa.

Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

Usługi Poczty Polskiej są wybierane przez klientów indywidualnych i przez firm. Monopolista ma ugruntowaną pozycję na rynku i poza przesyłkami kurierskimi obsługuje klientów również w rozlokowanych w całym kraju placówkach. Tam można nadać paczki Poczty Polskiej. Łatwiej i prościej jest oczywiście zamówić kuriera online. Taka procedura również oszczędza czas. Należy zacząć oczywiście od przygotowania paczki zgodnie z wytycznymi Poczty Polskiej. Szczególnie należy zabezpieczyć delikatne i podatne na uszkodzenia towary. W paczce Poczty Polskiej nie mogą się również znaleźć ładunki zabronione w transporcie na mocy różnych przepisów. W dedykowane miejsca formularza online należy wpisać podstawowe parametry takie jak waga i wymiary oraz dane adresowe. Na tej podstawie zostanie nam zaproponowana wycena paczki Poczty Polskiej. Po opłaceniu usługi należy wydrukować list przewozowy oraz nakleić na przesyłce. Po nią przyjedzie kurier Poczty Polskiej. Poza tym że nadawanie paczek jest proste i nie wymaga wyjścia z domu, to cena usługi jest również bardzo atrakcyjna. Dlatego właśnie oferta Poczty Polskiej cieszy się bardzo dużym powodzeniem szczególnie wśród klientów sklepów internetowych, osób przywiązanych do tradycyjnych form, jak tych, którzy cenią nowoczesne rozwiązania. Poczta Polska kusi szeregiem rozwiązań szytych na miarę oraz rozbudowanymi możliwościami personalizacji usługi.

 

Zobacz jak konkurencyjne ceny oferują kurierzy. Wyceń swoją paczkę.

 

Może Cię zainteresować także: