Załóż bezpłatne konto

Części samochodowe - jaki kurier?

 

wysyłka czesci samochodowychCzęstym tematem poruszanym na forach internetowych jest problem wysyłki części samochodowych kurierem. Nie wszystkie firmy kurierskie podejmują się tego zadania, a sam przewóz tego specjalnego ładunku wymaga zwrócenia uwagi na wiele aspektów. Po pierwsze, należy pamiętać, by odpowiednio przygotować części i prawidłowo spakować ładunek. Części samochodowe muszą być pozbawione wszelkich płynów, olejów, smarów i paliwa. Należy je owinąć folią streczową, potem folią bąbelkową i ostatecznie umieścić w kartonie. U większości kurierów jak np. DHL części zapakowane tylko w folię stretch lub bąbelkową bez kartonu NIE będą przyjmowane, a zamawiający zostanie obarczony dodatkowymi kosztami za pusty podjazd. Szczególną uwagę trzeba zwrócić różnież na ostre krawędzie. Ciężkie rzeczy należy przewozić na palecie dla bezpieczeństwa kuriera i innych paczek.

Kurier DHL odbiera wyłącznie przesyłki zapakowane w karton w formie prostopadłościanu. Inne opakowania spowodują brak odbioru przesyłki i obciążenie dodatkowymi kosztami przyjazdu kuriera.

 

Kurier Ambro to przewoźnik specjalizujący się w transporcie przesyłek niestandardowych. Bez problemu dostarcza części samochodowe, ładunki wielkogabarytowe oraz towary wymagającej specjalnej obsługi. Sprawdź Cennik kuriera Ambro

 

Jako rzetelna firma, legitymująca się certyfikatami jakości bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, by dostarczane przez nas przesyłki docierały do odbiorców w nienaruszonym stanie. Dlatego właśnie szczególną uwagę przykładamy do sposobu zapakowania przesyłki. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z klientami, więc z przyjemnością odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości, które pojawiają się zazwyczaj przy wysyłce towarów specyficznych. Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować najniższe ceny wysyłania kurierem części samochodowych za doskonałą jakość. Przykładamy również dużą wagę do zwracania pobrań w najkrótszym możliwym terminie.

Co to jest przesyłka niesortowalna?

przesyłki niesortowaleCzęści samochodowe ze względu na swoje niestandardowe wymiary i wagę należy zaliczyć do przesyłek niesortowalnych. Takie paczki wymagają specjalnej uwagi przy sortowaniu i przewozie, by nie ich uszkodzić ani innych przesyłek. Do przesyłek niesortowalnych zaliczamy rzeczy o dużych rozmiarach, których nie można obracać, opakowanie ma nieregularny kształt, nie można go przesuwać lub jest bardzo śliskie. Jeśli planujemy wysłać opony kurierem - to będą to właśnie przesyłki niesortowalne. Te wszystkie aspekty powodują, że taka przesyłka wymaga indywidualnego podejścia, a co za tym idzie z jej obsługą związane są dodatkowe koszty.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie przesyłek nie zadziała w momencie, gdy nadamy paczkę niesortowalną, a zadeklarujemy, że jest ona sortowalna. W takim przypadku możemy mieć kłopoty z odzyskaniem pieniędzy za ewentualne szkody.  Pamiętajmy, by dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj przesyłki wysyłamy i rzetelnie wypełnić wszystkie pola wyceny paczki. Oszczędzi to nam wszystkim nieprzyjemnych sytuacji.

Jak podać wymiary rzeczywiste?

Szczególną uwagę należy zwrócić na podanie rzeczywistych rozmiarów i wagi przesyłki. Jest to bardzo istotne przy planowaniu odbioru i dostawy paczki i robienie tej czynności „na oko” może skutkować nieprzyjemnymi sytuacjami. W przypadku, gdy klient poda nieprawdziwe dane, może się liczyć z koniecznością dopłaty do przesyłki lub odmową odbioru przesyłki przez kuriera, co jest związane z opłatą karną za nieuzasadniony przyjazd kuriera w wysokości 100% kosztów usługi. Paczka może zostać również cofnięta z sortowni. Jeśli zależy nam na czasie i kosztach wysłania przesyłki, rzetelnie wypełnijmy parametry paczki przy wycenie.

Jeśli chcesz wysłać części samochodowe, skontaktuj się z nami telefonicznie i wspólnie ustalimy najlepszy sposób transportu, a co za tym idzie, wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.

Jak wysłać zderzak samochodowy kurierem?

Jak wysłać zderzak lub maskęZderzak samochodowy jest dość trudną rzeczą do zapakowania i przesłania ze względu na niestandardowe gabaryty oraz możliwość uszkodzenia zawartości przesyłki. Należy przede wszystkim bardzo dobrze zabezpieczyć zderzak przed wysłaniem w szczególności zadbać o rogi, które muszą być bardzo dobrze owinięte. Najlepiej jest usztywnić całą paczkę, by zderzak się nie wyginał. Następnie owijamy zderzak folią streczową oraz bąbelkową. Powinniśmy szczególnie zadbać o zapakowanie przesyłki, ponieważ od tego w dużej mierze zależy, czy dotrze ona do odbiorcy nieuszkodzona. Po dokładnym zmierzeniu i zważeniu paczki i wskazaniu, że jest ona niesortowalna pozostaje nam wybrać dostawcę i czekać na kuriera. Skontaktuj się z nami telefonicznie i wybierzemy najlepszy sposób dostarczenia zderzaka do obiorcy.

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Wysyłka maski samochodowej może przysparzać problemów ze względu na duże rozmiary przesyłki oraz duże ryzyko uszkodzenia zawartości w transporcie. Podstawą wydaje się dobre zapakowanie maski. Owiń ją kilkoma warstwami tektury czy kartonu, potem użyj sterczu, folii bąbelkowej i bardzo mocno zabezpiecz narożniki, które są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Bardzo dokładnie podaj wymiary przesyłki i oznacz ją jako niesortowalną. Najprościej będzie, gdy skontaktujesz się z nami telefonicznie i wspólnie wybierzemy najkorzystniejszą formę transportu do obiorcy.

Jak wysłać silnik samochodowy kurierem?

Silnik samochodowy ze względu na rozmiary i wagę powinien być przewożony na palecie. Wybór tej formy przesyłki gwarantuje nam, że zawartość będzie stabilna, a tym samym nieuszkodzona dotrze do odbiorcy. Umieść silnik na palecie, zabezpiecz go przed przesuwaniem się – przymocuj go do palety i wiń folią streczową, a potem bąbelkową. Pamiętaj, że silnik musi być pozbawiony wszelkich płynów. Tak zabezpieczona paleta jest gotowa do odebrania przez kuriera. Zamawiając samochód, poproś o przyjazd odpowiedniego z windą – będzie łatwiej umieścić ładunek w samochodzie.

Jak wysłać alufelgi kurierem?

Jak wysłać alufelgi kurieramW przypadku wysyłania alufelg kurierem powinniśmy pamiętać przede wszystkim o dobrym zabezpieczeniu zawartości paczki. Felgi (bez opon) możemy zapakować w karton lub owinąć tekturą i owinąć streczem. Dobrym pomysłem jest również użycie folii bąbelkowej. Pamiętajmy, by warstw ochraniających felgi było kilka. Przesyłkę niezapakowaną w pudło kartonowe oznaczamy jako niesortowalną. Ze względów bezpieczeństwa w jednej paczce mogą być tylko dwie felgi, które nie przekraczają wagi 31 kg.

Jak wysłać silnik samochodowy i skrzynię biegów kurierem?

Silnik i skrzynię biegów ze względu na ciężar i rozmiary należy wysyłać na palecie. Części samochodowe muszą być pozbawione wszelkich płynów, by nie uszkodziły innych przesyłek. Zabezpieczony kartonami i folią silnik  przymocowujemy do palety i zamawiamy kuriera z samochodem z windą.

Najtańszy kurier części samochodowe?

Części samochodowe to trudny towar do wysyłki. Jako fachowcy w przewozach kurierskich doradzimy Ci, jak najlepiej zabezpieczyć paczkę i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę. Współpracujemy z najlepszymi firmami w branży, jesteśmy więc najtańszym kurierem części samochodowych. Dostarczymy każdą przesyłkę, dbając o jej bezpieczeństwo.
Zapoznaj się z naszym cennikiem wysyłki części samochodowych i rozpocznijmy współpracę.

 

Może Cię zainteresować także: