Załóż bezpłatne konto

Części samochodowe - jaki kurier?

 

wysyłka czesci samochodowychCzęstym tematem poruszanym na forach internetowych jest problem wysyłki części samochodowych kurierem. Nie wszystkie firmy kurierskie podejmują się tego zadania, a sam przewóz tego specjalnego ładunku wymaga zwrócenia uwagi na wiele aspektów. Po pierwsze, należy pamiętać, by odpowiednio przygotować części i prawidłowo spakować ładunek. Części samochodowe muszą być pozbawione wszelkich płynów, olejów, smarów i paliwa. Należy je owinąć folią streczową, potem folią bąbelkową i ostatecznie umieścić w kartonie. U większości kurierów jak np. DHL części zapakowane tylko w folię stretch lub bąbelkową bez kartonu NIE będą przyjmowane, a zamawiający zostanie obarczony dodatkowymi kosztami za pusty podjazd. Szczególną uwagę trzeba zwrócić różnież na ostre krawędzie. Ciężkie rzeczy należy przewozić na palecie dla bezpieczeństwa kuriera i innych paczek.

Kurier DHL odbiera wyłącznie przesyłki zapakowane w karton w formie prostopadłościanu. Inne opakowania spowodują brak odbioru przesyłki i obciążenie dodatkowymi kosztami przyjazdu kuriera.

 

Jako rzetelna firma, legitymująca się certyfikatami jakości bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, by dostarczane przez nas przesyłki docierały do odbiorców w nienaruszonym stanie. Dlatego właśnie szczególną uwagę przykładamy do sposobu zapakowania przesyłki. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z klientami, więc z przyjemnością odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości, które pojawiają się zazwyczaj przy wysyłce towarów specyficznych. Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować najniższe ceny wysyłania kurierem części samochodowych za doskonałą jakość. Przykładamy również dużą wagę do zwracania pobrań w najkrótszym możliwym terminie.

Co to jest przesyłka niesortowalna?

przesyłki niesortowaleCzęści samochodowe ze względu na swoje niestandardowe wymiary i wagę należy zaliczyć do przesyłek niesortowalnych. Takie paczki wymagają specjalnej uwagi przy sortowaniu i przewozie, by nie ich uszkodzić ani innych przesyłek. Do przesyłek niesortowalnych zaliczamy rzeczy o dużych rozmiarach, których nie można obracać, opakowanie ma nieregularny kształt, nie można go przesuwać lub jest bardzo śliskie. Jeśli planujemy wysłać opony kurierem - to będą to właśnie przesyłki niesortowalne. Te wszystkie aspekty powodują, że taka przesyłka wymaga indywidualnego podejścia, a co za tym idzie z jej obsługą związane są dodatkowe koszty.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie przesyłek nie zadziała w momencie, gdy nadamy paczkę niesortowalną, a zadeklarujemy, że jest ona sortowalna. W takim przypadku możemy mieć kłopoty z odzyskaniem pieniędzy za ewentualne szkody.  Pamiętajmy, by dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj przesyłki wysyłamy i rzetelnie wypełnić wszystkie pola wyceny paczki. Oszczędzi to nam wszystkim nieprzyjemnych sytuacji.

Jak podać wymiary rzeczywiste?

Szczególną uwagę należy zwrócić na podanie rzeczywistych rozmiarów i wagi przesyłki. Jest to bardzo istotne przy planowaniu odbioru i dostawy paczki i robienie tej czynności „na oko” może skutkować nieprzyjemnymi sytuacjami. W przypadku, gdy klient poda nieprawdziwe dane, może się liczyć z koniecznością dopłaty do przesyłki lub odmową odbioru przesyłki przez kuriera, co jest związane z opłatą karną za nieuzasadniony przyjazd kuriera w wysokości 100% kosztów usługi. Paczka może zostać również cofnięta z sortowni. Jeśli zależy nam na czasie i kosztach wysłania przesyłki, rzetelnie wypełnijmy parametry paczki przy wycenie.

Jeśli chcesz wysłać części samochodowe, skontaktuj się z nami telefonicznie i wspólnie ustalimy najlepszy sposób transportu, a co za tym idzie, wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.

Jak wysłać zderzak samochodowy kurierem?

Jak wysłać zderzak lub maskęZderzak samochodowy jest dość trudną rzeczą do zapakowania i przesłania ze względu na niestandardowe gabaryty oraz możliwość uszkodzenia zawartości przesyłki. Należy przede wszystkim bardzo dobrze zabezpieczyć zderzak przed wysłaniem w szczególności zadbać o rogi, które muszą być bardzo dobrze owinięte. Najlepiej jest usztywnić całą paczkę, by zderzak się nie wyginał. Następnie owijamy zderzak folią streczową oraz bąbelkową. Powinniśmy szczególnie zadbać o zapakowanie przesyłki, ponieważ od tego w dużej mierze zależy, czy dotrze ona do odbiorcy nieuszkodzona. Po dokładnym zmierzeniu i zważeniu paczki i wskazaniu, że jest ona niesortowalna pozostaje nam wybrać dostawcę i czekać na kuriera. Skontaktuj się z nami telefonicznie i wybierzemy najlepszy sposób dostarczenia zderzaka do obiorcy.

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Wysyłka maski samochodowej może przysparzać problemów ze względu na duże rozmiary przesyłki oraz duże ryzyko uszkodzenia zawartości w transporcie. Podstawą wydaje się dobre zapakowanie maski. Owiń ją kilkoma warstwami tektury czy kartonu, potem użyj sterczu, folii bąbelkowej i bardzo mocno zabezpiecz narożniki, które są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Bardzo dokładnie podaj wymiary przesyłki i oznacz ją jako niesortowalną. Najprościej będzie, gdy skontaktujesz się z nami telefonicznie i wspólnie wybierzemy najkorzystniejszą formę transportu do obiorcy.

Jak wysłać silnik samochodowy kurierem?

Silnik samochodowy ze względu na rozmiary i wagę powinien być przewożony na palecie. Wybór tej formy przesyłki gwarantuje nam, że zawartość będzie stabilna, a tym samym nieuszkodzona dotrze do odbiorcy. Umieść silnik na palecie, zabezpiecz go przed przesuwaniem się – przymocuj go do palety i wiń folią streczową, a potem bąbelkową. Pamiętaj, że silnik musi być pozbawiony wszelkich płynów. Tak zabezpieczona paleta jest gotowa do odebrania przez kuriera. Zamawiając samochód, poproś o przyjazd odpowiedniego z windą – będzie łatwiej umieścić ładunek w samochodzie.

Jak wysłać alufelgi kurierem?

Jak wysłać alufelgi kurieramW przypadku wysyłania alufelg kurierem powinniśmy pamiętać przede wszystkim o dobrym zabezpieczeniu zawartości paczki. Felgi (bez opon) możemy zapakować w karton lub owinąć tekturą i owinąć streczem. Dobrym pomysłem jest również użycie folii bąbelkowej. Pamiętajmy, by warstw ochraniających felgi było kilka. Przesyłkę niezapakowaną w pudło kartonowe oznaczamy jako niesortowalną. Ze względów bezpieczeństwa w jednej paczce mogą być tylko dwie felgi, które nie przekraczają wagi 31 kg.

Jak wysłać silnik samochodowy i skrzynię biegów kurierem?

Silnik i skrzynię biegów ze względu na ciężar i rozmiary należy wysyłać na palecie. Części samochodowe muszą być pozbawione wszelkich płynów, by nie uszkodziły innych przesyłek. Zabezpieczony kartonami i folią silnik  przymocowujemy do palety i zamawiamy kuriera z samochodem z windą.

Najtańszy kurier części samochodowe?

Części samochodowe to trudny towar do wysyłki. Jako fachowcy w przewozach kurierskich doradzimy Ci, jak najlepiej zabezpieczyć paczkę i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę. Współpracujemy z najlepszymi firmami w branży, jesteśmy więc najtańszym kurierem części samochodowych. Dostarczymy każdą przesyłkę, dbając o jej bezpieczeństwo.
Zapoznaj się z naszym cennikiem wysyłki części samochodowych i rozpocznijmy współpracę.

 

Może Cię zainteresować także: