Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać opony samochodowe kurierem?

 

Opony to jedna z najpopularniejszych części samochodowych zamawianych przez klientów indywidualnych, sklepy i mechaników. Przede wszystkim ulegają zużyciu i wymagają okresowej wymiany także związanej z sezonowością. Większość kierowców posiada więc dwa komplety. Opony najlepiej wysłać kurierem, ponieważ jest to najtańszy i najpewniejszy sposób transportu. Oczywiście każdy z przewoźników przygotował swoje wytyczne dotyczące pakowania i źle przygotowanej przesyłki po prostu nie przyjmie.

Pakowanie opon dla kuriera

 

Jak zapakować opony?

Dobrze zapakowana oponaKurierzy dokładają starań, by przewozić opony prosto do odbiorcy szybko i ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo. Cena usługi będzie zależna przede wszystkim od wagi i wymiarów a także od wybranych opcji dodatkowych. Można się również spodziewać, że opony niezapakowane w karton o regularnych kształtach zostaną potraktowane jako paczka niestandardowa wymagająca ręcznej obsługi. Należy jednak zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi. 

 

Nadanie opon kurierem

Najczęściej kurierzy zalecają, by do kartonu zapakować maksymalnie dwie opony owinięte folią lub streczem. Taka przesyłka nie może oczywiście przekraczać zalecanej maksymalnej wagi i wymiarów określanych przez przewoźników. Poza tym wiele firm dopuszcza wysyłkę opon po owinięciu ich owijką, na której przykleja się list przewozowy, lub folią, specjalnymi taśmami lub z wykorzystaniem okrągłych kartonowych zabezpieczeń. Dokładne wytyczne można znaleźć na stronach przewoźników. Warto jednak pamiętać, że taka przesyłka będzie uznana za niesortowaną, więc będzie droższa. Poza tym opony przed zapakowaniem należy wyczyścić i wysuszyć. 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej z oponami

 

Zobacz też Jak wysłać tanio opony kurierem DPD? Jak wysłać tanio opony kurierem FedEX?