Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać opony kurierem FedEx?

 

Kurier FedEx logoWarsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, klienci indywidualni często zamawiają opony. Kurier FedEx dokłada natomiast starań, by dostarczyć przesyłkę szybko rzetelnie i tanio. Opony to najczęściej wymieniana przez kierowców część samochodowa, a ich sezonowość sprawia, że większość osób posiada dwa komplety. Nic więc dziwnego, że klienci zamawiają te elementy w internecie, bo tak jest zdecydowanie taniej. Poza tym kurier FedEx opony dostarcza z najwyższą starannością, o ile zostały one odpowiednio przygotowane do wysyłki zgodnie z wytycznymi przewoźnika

Ile kosztuje wysyłka opon FedEx?

Cena przesyłki z oponami FedEx jest uzależniona przede wszystkim od jej wagi i wymiarów. Na koszty wpływa również sposób zapakowania. Warto przy tym podkreślić, że nieodpowiednio przygotowanej paczki kurier FedEx po prostu nie odbierze. Każde dwie opony należy zapakować razem. Dla 3 opon - 2 paczki (pojedyncza opona w jednej a w drugiej dwie opony); dla 4 opon - 2 paczki (w każdej po 2 opony).

Jak zapakować opony FedEx?

Kurier FedEx zaleca pakowanie opon na kilka sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie dwóch kartonowych pokryw z otworami, które ułatwiają przenoszenie przesyłki. Tak zabezpieczoną oponę dodatkowo owija się taśmą oraz folią strecz w taki sposób, by nie zakrywała ona etykiety adresowej na płaskiej powierzchni na górze opakowania. Poza tym oponę można zawinąć w pojedynczy arkusz kartonu, a następnie zabezpieczyć taśmą polipropylenową z powyższymi zastrzeżeniami. Trzecią opcją jest wysyłka opony FedEx po uprzednim dokładnym owinięciu jej folią termokurczliwą lub folią streczową. Ta warstwa musi dokładnie przylegać do przesyłki i zasłaniać co najmniej 75% jej powierzchni. Wówczas etykietę adresową przykleja na krawędzi opony na zewnętrznej folii w taki sposób, by nie uległa ona zniszczeniu. Warto przy tym zadać także o odpowiednie otwory, które ułatwiają przenoszenie przesyłki.

Przesyłka z oponami FedEx

FedEx zaleca, by opony wysyłać pojedynczo lub podwójnie do wagi 35 kilogramów. Każdą odpowiednio przygotowaną paczkę nadaje się jako osobną przesyłkę.

 

Możesz być zainteresowany również: