Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać opony kurierem FedEx?

 

Kurier FedEx logoWarsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, klienci indywidualni często zamawiają opony. Kurier FedEx dokłada natomiast starań, by dostarczyć przesyłkę szybko rzetelnie i tanio. Opony to najczęściej wymieniana przez kierowców część samochodowa, a ich sezonowość sprawia, że większość osób posiada dwa komplety. Nic więc dziwnego, że klienci zamawiają te elementy w internecie, bo tak jest zdecydowanie taniej. Poza tym kurier FedEx opony dostarcza z najwyższą starannością, o ile zostały one odpowiednio przygotowane do wysyłki zgodnie z wytycznymi przewoźnika

Ile kosztuje wysyłka opon FedEx?

Cena przesyłki z oponami FedEx jest uzależniona przede wszystkim od jej wagi i wymiarów. Na koszty wpływa również sposób zapakowania. Warto przy tym podkreślić, że nieodpowiednio przygotowanej paczki kurier FedEx po prostu nie odbierze. Każde dwie opony należy zapakować razem. Dla 3 opon - 2 paczki (pojedyncza opona w jednej a w drugiej dwie opony); dla 4 opon - 2 paczki (w każdej po 2 opony).

Jak zapakować opony FedEx?

Kurier FedEx zaleca pakowanie opon na kilka sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie dwóch kartonowych pokryw z otworami, które ułatwiają przenoszenie przesyłki. Tak zabezpieczoną oponę dodatkowo owija się taśmą oraz folią strecz w taki sposób, by nie zakrywała ona etykiety adresowej na płaskiej powierzchni na górze opakowania. Poza tym oponę można zawinąć w pojedynczy arkusz kartonu, a następnie zabezpieczyć taśmą polipropylenową z powyższymi zastrzeżeniami. Trzecią opcją jest wysyłka opony FedEx po uprzednim dokładnym owinięciu jej folią termokurczliwą lub folią streczową. Ta warstwa musi dokładnie przylegać do przesyłki i zasłaniać co najmniej 75% jej powierzchni. Wówczas etykietę adresową przykleja na krawędzi opony na zewnętrznej folii w taki sposób, by nie uległa ona zniszczeniu. Warto przy tym zadać także o odpowiednie otwory, które ułatwiają przenoszenie przesyłki.

Przesyłka z oponami FedEx

FedEx zaleca, by opony wysyłać pojedynczo lub podwójnie do wagi 35 kilogramów. Każdą odpowiednio przygotowaną paczkę nadaje się jako osobną przesyłkę.

 

Możesz być zainteresowany również: