Załóż bezpłatne konto

Transport dużych gabarytów

 

Czym jest przesyłka gabarytowaPomimo tego że wydaje nam się, że pozornie to małe paczki są najczęściej wysyłane przez klientów transportem kurierskim, to statystyki pokazują, że to tylko promil w pracy przewoźników. Rynek jest zdominowany przez duże przesyłki na paletach, które swoimi gabarytami wykraczają często poza tabele oficjalnych cenników kurierów. Już na samym wstępie warto podkreślić, że przed wpisanie parametrów gabarytowej przesyłki w formularz warto się z nami skontaktować, by sprawnie wycenić i doskonale przygotować paczkę do drogi zarówno na terenie Polski, jak i za granicę. Nasi doradcy przygotują indywidualną propozycję oraz wyślą do nas kuriera z odpowiednio przygotowanym samochodem.

Co to jest przesyłka gabarytowa?

Zarówno przewóz dużych, jak i ciężkich rzeczy, jak i zamówienie chociażby sprzętu AGD ze sklepu internetowego mogą być dla kuriera wyzwaniem. Z drugiej strony to najlepszy i najpewniejszy środek transportu. Co ważne, najbardziej opłacalny. Specjaliści od dużych gabarytów przewiozą każdą dobrze zapakowaną przesyłkę od nadawcy do odbiorcy. Dzięki naszym konsultantom i możliwości zamówienia kuriera online cała procedura wydaje się banalnie prosta. Z wydrukowanym listem przewozowym pozostaje na czekać na kuriera, który po dużą przesyłkę przyjedzie specjalnie przygotowanym autem z windą lub podnośnikiem. Trzeba pamiętać, by przygotować miejsce na podjeździe dla takiego samochodu.

Co mogę przewieźć kurierem?

Transport dużych gabarytówW praktyce okazuje się, że przetransportować można wszystko, cokolwiek musimy wysłać, jeśli oczywiście przygotujemy rzeczy odpowiednio do transportu. Najczęściej w przesyłkach gabarytowych najczęściej przewożone są meble, pojazdy, maszyny, sprzęt sportowy, AGD oraz przedmioty, które wymagają szczególnego traktowania. Katalog jest dość duży, warto więc skontaktować się z nami i porozmawiać o konkretnym zamówieniu. Paczka gabarytowa przekracza bowiem i wymiarami, i zazwyczaj wagą oraz kształtem standardy określane dla przesyłek.

Paczki są weryfikowane przez firmy kurierskie dwukrotnie. Pierwszy raz ocenia je kurier podczas odbioru od nadawcy, drugi raz dokładnie gabaryty i waga sprawdzane są na sortowni. Warto zatem dokładnie podać parametry przesyłki, by nie narazić się na nieprzyjemności i dodatkowe opłaty.

Warto pamiętać, że są przesyłki, które pomimo swoich rozmiarów są lekkie. W takich momentach do wyceny takiej paczki stosuje się wagę gabarytową wyliczaną na podstawie różnych wzorów stosowanych przez firmy kurierskie. DHL wylicza ją następująco: długość x szerokość x wysokość/4000, UPS dzieli iloczyn przez 5000, DPD przez z 6000, a K-EX (Geis) przez 10000. Wynik oznacza wagę w kilogramach.

Zapraszamy do kontaktu dla indywidualnej wyceny przesyłki gabarytowej

 

Możesz być zainteresowany także: