Załóż bezpłatne konto

Załóż Punkt Kurierski Ebox24.pl

 

Ile kosztuje otwarcie punktu paczkowego?

Otwarcie punktu paczkowego nie kosztuje nic, nie pobieramy żadnych opłat związanych z rozpoczęciem współpracy, jak również nie pobieramy opłat abonamentowych. Śmiało możemy stwierdzić, że dodanie do swojej oferty punktu paczkowego może tylko powiększyć Twój zysk.

Jakie potrzebujemy pomieszczenie na otwarcie punktu paczkowego?

Nie ma to znaczenia, ważne jest abyś posiadał miejsce gdzie będzie można zmagazynować każdego dnia przesyłki, które zostaną przyniesione przez klientów. 

Czy każdy może otworzyć punkt paczkowy?

Tak, współpracując z nami nie potrzebujesz deklarować ilości wysyłanych przesyłek w danym miesiącu.
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęstsze pytania nasuwające się przed otwarciem punktu paczkowego. 

Ile pieniędzy potrzeba aby otworzyć punkt paczkowy?

Pieniędzy nie potrzebujemy nic, zakładając, że punkt paczkowy będzie dodatkiem do prowadzonej działalności i posiadamy wagę, komputer z dostępem do Internetu i drukarkę. Nie potrzebujemy nic więcej. 

Jak długo trwa uruchomienie punktu paczkowego?

Jeśli posiadasz wyposażony lokal to potrzebujesz tylko umowy i dostępu do naszego oprogramowania. Formalności związane z rozpoczęciem współpracy jesteśmy w stanie dopełnić w 24h. Zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły i przedstawić indywidualną ofertę.

Kwestie formalne związane z podpisaniem umowy jak i przekazaniem dostępu do systemu jesteśmy w stanie załatwić w ciągu jednego dnia.

Czy punkt paczkowy może być dodatkiem do innej działalności?

Oczywiście. Punkt paczkowy jako dodatek do działalności jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki atrakcyjnej ofercie kurierskiej zachęcamy klientów do odwiedzenia lokalu, co zwiększa zyski ponieważ klient zostawiający paczkę może być zainteresowany zakupem towaru oferowanego przez sprzedawcę. 

Jakie są stałe koszty prowadzenia punktu paczkowego?

Koszty stałe wynoszą 0 zł. Nie płacimy nic za punkt paczkowy nawet jeśli nie wyślemy żadnej paczki w miesiącu, nie zostaniemy obciążeni żadną opłatą stałą czy też abonamentową. 

Do czego się zobowiązuję otwierając punkt tanich przesyłek kurierskich?

Niczego, nie mamy żadnych deklaracji ilościowych, to zależy od Ciebie czy wyślesz 10 paczek czy też 1000. 

Jak trudne jest prowadzenie punktu kurierskiego?

Jest bardzo proste, posiadamy szczegółowe instrukcje zarówno do początkowego wtajemniczenia w uwagi i regulaminy przewoźników, jak również do systemu w którym zamawiamy paczki. Już w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie wysyłać pierwsze paczki. 

Ile można zarobić prowadząc punkt kurierski?

Wszystko zależy od Ciebie! Są punkty kurierskie które są w stanie wysłać spore ilości przesyłek. Marża na przesyłkach uzależniona jest od wielkości, wagi jak i miejsca docelowego. Są paczki na których możemy zarobić nawet kilkadziesiąt złotych (zagraniczne, paletowe). 

Jaką odpowiedzialność ponoszę za przesyłki kurierskie?

Po odebraniu przesyłki przez kuriera (potwierdzonej protokołem odbioru) pełna odpowiedzialność za przesyłkę przechodzi na firmę kurierską. Wszelkiego rodzaju reklamacje rozpatrywane są przez przewoźnika i osoba prowadząca punkt kurierski nie jest stroną sporu. Nie ponosisz odpowiedzialności za sytuację, gdy kurier zagubi/zniszczy przesyłkę. Sytuacje te występują niezmiernie rzadko i mamy opracowany specjalny system reklamacyjny, który usprawnia ten proces. Prowadząc punkt paczkowy odpowiadasz za przesyłkę do momentu przekazania jej kurierowi.

Dodatkową kwestią odpowiedzialności jest jedynie podawanie rzeczywistych wymiarów i wagi przesyłek do wycen.

Jakie są ceny przesyłek kurierskich dla punktu paczkowego?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy dobre umowy cenowe z przewoźnikami kurierskimi. W celu otrzymania więcej informacji zapraszamy do kontaktu

Za ile mogę sprzedawać przesyłki kurierskie?

To zależy zdecydowanie od Ciebie, nie mamy cenników dla punktów paczkowych. Z uwagi na doświadczenie możemy tylko radzić naszym klientom jak narzucać marżę aby cena była atrakcyjna na rynku lokalnym. 

Czy mogę zostać przedstawicielem handlowym?

Oczywiście że tak. Jeśli nie posiadasz miejsca w swoim lokalu ale masz wiedzę i zaprzyjaźnione firmy którym możesz zaproponować indywidualne cenniki - zapraszamy do kontaktu

 

Zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły i przedstawić indywidualną ofertę.