Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać rower kurierem?

 

Jak wysłać rower kurieremAktywność to kwestia mody oraz szczególna dbałość o kondycję i zdrowie. Dlatego właśnie wiele osób trenuje profesjonalnie, a inni okresowo sięgają po ulubione dyscypliny sportu. Niezmiennie od lat to rowery cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem młodszych i dojrzalszych Polaków. Nic więc dziwnego, że rośnie sprzedaż jednośladów, a sklepy internetowe oraz aukcje pękają w szwach od atrakcyjny ofert. Jednym z ważniejszych dylematów może być to, jak wysłać rower, by dotarł do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Najlepszym sposobem jest nadanie takiej przesyłki kurierem po uprzednim jej odpowiednim zapakowaniu. To właśnie gwarantuje, że całość dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Kurier Ambro to przewoźnik specjalizujący się w transporcie przesyłek niestandardowych. Bez problemu dostarcza części samochodowe, ładunki wielkogabarytowe oraz towary wymagającej specjalnej obsługi. Sprawdź Cennik kuriera Ambro

Jak zapakować rower?

Najlepiej by było, aby towar został wysłany w firmowym kartonie. Jeśli go nie posiadamy, można udać się do sklepu sportowego i w ten sposób zdobyć odpowiednie opakowanie, które zapewni przesyłce bezpieczeństwo. Należy odkręcić przednie koło, pedały i kierownicę oraz ściągnąć siodełko. Każdy z tych elementów musi być osobno zabezpieczony i warto do tego wykorzystać folię bąbelkową i strecz. Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne elementy takie jak na przykład światełka czy przerzutki. W tym celu można również wykorzystać karton lub styropian. Wszystkie wolne przestrzenie w opakowaniu powinny być wypełnione w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała. Sprawdzają się gazety lub też dedykowane wypełniacze. Po zapakowaniu całości karton należy zabezpieczyć folią streczową, a następnie zważyć i zmierzyć. To te parametry wpisujemy w formularzu zamówienia i na tej podstawie zostaną przygotowane wyceny poszczególnych przewoźników. Oczywiście na to, ile zapłacimy za wysyłkę roweru, wpływ mieć mogą również wybrane opcje dodatkowe.

Nadaj rower kurierem

Kurierem najszybciej i najpewniej można wysłać rower do odbiorcy. Przewoźnik odbierze przesyłkę prosto spod wskazanego adresu i dokładając starań, by dotarła ona w stanie nienaruszonym, zawiezie do rąk adresata. Przy wyborze kuriera warto sprawdzić, która z firm obsługuje przesyłki gabarytowe oraz niestandardowe. Dzięki temu można nadać rower bez strachu, że coś się paczce stanie. W ofercie wielu przewoźników można znaleźć opcje, które pozwolą wysłać jednoślad, gdzie tylko chcemy, a cena będzie bardzo atrakcyjna.

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej