Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać paczkę kurierem UPS?

 

Sklepy internetowe, klienci indywidualni, mniejsze i większe firmy chętnie korzystają z oferty kuriera UPS. To sprawdzony przewoźnik, który od lat dostarcza standardowe przesyłki i te, które wymagają specjalnej obsługi, do odbiorców w kraju i zagranicą. Szereg opcji dodatkowych pozwala dopasować usługę do swoich potrzeb, a atrakcyjne ceny UPS sprawiają, że ten przewoźnik jest doskonałą alternatywą dla innych i charakterystyczne kolory oraz logo stają się synonimem najlepszej jakości.

  1. Jak przygotować przesyłkę UPS?

  2. Jak zapakować paczkę UPS?

  3. Jakie usługi oferuje UPS?

  4. Jak nadać tanią paczkę UPS?

  5. Monitorowanie przesyłki UPS

 

Jak przygotować przesyłkę UPS?

Najlepiej przesyłkę UPS wysłać przy wykorzystaniu formularza online. Pozwala on szybko zamówić kuriera, a intuicyjny wygląd modułu sprawia, że nawet osoby, które nadają okazjonalnie, bez problemu sobie poradzą. W dedykowane miejsca wpisuje się wagę i wymiary paczki UPS oraz dane adresowe. Ważnym elementem jest również określenie rodzaju opakowania. W formularzu można również wybrać opcje dodatkowe. Choć wpływają one na cenę, to również pozwalają dopasować usługę do swoich potrzeb. Dzięki usługom online bez problemu można opłacić usługę oraz wydrukować list przewozowy. Pozostaje wówczas tylko oczekiwanie na kuriera UPS. 

Jak zapakować paczkę UPS?

Paczka powinna być oczywiście przygotowana zgodnie z zaleceniami przewoźnika i trzeba pamiętać o tym, że nie wolno pakować rzeczy niedozwolonych w transporcie. Lista, która wynika z wytycznych kuriera oraz z przepisów międzynarodowych, wskazuje przede wszystkim towary niebezpieczne, nielegalne i drogocenne. Kurier UPS zaleca, aby opakowanie dopasować do wielkości i wagi towaru, a także do jego specyfiki. Wolne miejsca trzeba wypełnić specjalnymi wypełniaczami, a całość skleić. W obrocie krajowym UPS dostarcza paczki o wadze do 70 kg, za granicę można nadać natomiast przesyłkę do 30 kilogramów.

Ebox24 Broker Kurierski

Jakie usługi oferuje UPS?

Międzynarodowy kurier UPS świadczy różne usługi na zlecenie klientów indywidualnych i firm. Codziennie dostarcza koperty z dokumentami, standardowe paczki i palety. Poza tym dostępna jest również usługa UPS Express Saver. W jej ramach przesyłki są dostarczane do odbiorcy następnego dnia roboczego na terenie całego kraju. Poza tym oczywiście można wysłać paczkę do wybranego kraju na świecie. Spośród usług dodatkowych UPS powodzeniem cieszą się przede wszystkim pobranie, ubezpieczenie, przeadresowanie, czy powiadomienia SMS. Ten katalog jest dość duży i bez problemu można dopasować usługę do swoich (lub odbiorcy) potrzeb. Na cenę UPS opcje dodatkowe oczywiście wpływają.

Jak nadać tanią paczkę UPS?

Kurier UPS jest często wybieranym przewoźnikiem przez klientów ebox24.pl. Kuszą przede wszystkim ceny, które są wynegocjowane przez brokera. Za jego pośrednictwem można nadać różnego rodzaju przesyłki, a samo zamówienie kuriera zabiera kilka chwil. Wystarczy wypełnić intuicyjny formularz na stronie internetowej, wybrać kuriera UPS, opłacić usługę, wydrukować list przewozowy oraz czekać na kuriera, który odbierze paczkę. Po wpisaniu danych przycisk „wyceń” przekieruje nas do ofert różnych przewoźników. Poza cenami znaleźć można również informacje o prognozowanym czasie doręczenia. Dzięki ebox24.pl na wysyłce można sporo zaoszczędzić.

Monitorowanie przesyłki UPS

Kurier UPS jest jednym z najczęściej wybieranych przewoźników. Swoją pozycję lidera zawdzięcza przede wszystkim rzetelnie realizowanym usługom oraz różnego rodzaju opcjom dodatkowym. Spośród nich niezwykle popularny jest moduł śledzenia przesyłek UPS, który pozwala monitorować drogę przesyłki do odbiorcy. Jest również jednoznaczną informacją o dostarczeniu paczki, a to niezwykle ważne szczególnie dla właścicieli sklepów internetowych, dla których czas jest priorytetem. Oczywiście drugim jest atrakcyjna cena UPS. By sprawdzić, gdzie znajduje się przesyłka wystarczy w specjalny moduł wpisać numer przewozowy, który jest generowany wraz z listem przewozowym.

 

Sprawdź ofertę kuriera UPS na naszej stronie