Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać paczkę kurierem FedEx?

 

Z roku na rok kurier FedEx dostarcza coraz większą ilość przesyłek. Wynika ten trend przede wszystkim z popularności zakupów internetowych oraz dynamicznego rozwoju różnych sektorów gospodarki. Z drugiej strony przesyłki FedEx stają się również bardzo konkurencyjną alternatywą dla tradycyjnych metod wysyłania paczek. Przewoźnik gwarantuje szybkie i rzetelne doręczenia, a szereg opcji dodatkowych pozwala dopasować usługę do swoich potrzeb.

  1. Jak przygotować przesyłkę FedEx?

  2. Wysyłka paczek FedEx

  3. Jak wypełnić formularz FedEx?

  4. Jak zapakować paczkę FedEx?

  5. Usługi FedEx

  6. Jak tanio wysłać paczkę FedEx?

Jak przygotować przesyłkę FedEx?

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz w sklepie internetowym, czy też chcesz wysłać przesyłkę znajomym lub kontrahentom, pewnie staniesz przed dylematem, jakim kurierem wysłać paczkę. FedEx oferuje nie tylko atrakcyjne ceny, ale również usługi szyte na miarę potrzeb klientów indywidualnych i przedsiębiorców z różnych branż. W efekcie przewoźnik dostarczy każdą dobrze zapakowaną przesyłkę odbiorcy w kraju. Bez problemu można również wysłać paczkę za granicę.

Wysyłka paczek FedEx

Najlepiej przesyłkę FedEx nadać przez intrenet. Przede wszystkim taka procedura nie wymaga wyjścia z domu i jest intuicyjna nawet dla tych, którzy wypełniają formularz po raz pierwszy. Żeby poprawnie wypełnić formularz, a tym samym podać kurierowi FedEx wszystkie niezbędne informacje, wystarczy przygotować dane adresowe oraz wymiary i wagę paczki lub palety, lub koperty. Niezwykle ważną informacją jest to, czy przesyłka zmieści się w standardowych zalecanych przez przewoźnika maksymalnych parametrach oraz oczywiście w określonym kształcie. FedEx przewozi paczki o maksymalnej wadze do 70 kilogramów. Przesyłka, która wykracza poza standard, wymaga ręcznego sortowania, a tym samym jest droższa i dłużej trwa jej doręczenie.

Jak wypełnić formularz FedEx?

W dedykowane miejsca formularza wpisuje się dane osobowe oraz dokładne wymiary i wagę przesyłki. Należy również wybrać jedno z określeń, które charakteryzują, jak zapakowaliśmy paczkę FedEx. Poza tym to także miejsce, by wybrać opcje dodatkowe. Najczęściej klienci decydują się na ubezpieczenie lub pobranie, ale możliwości jest zdecydowanie więcej. Warto pamiętać o tym, że choć opcje dodatkowe pozwalają spersonalizować usługę i dostosować ją do swoich potrzeb, to również wpływają na cenę FedEx.

Jak zapakować paczkę FedEx?

Niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie paczki FedEx do transportu. Źle spakowanego kartonu kurier po prostu nie przyjmie, gdyż nie może przyjąć wówczas odpowiedzialności za przewożone rzeczy. Dlatego właśnie warto sprawdzić wytyczne przewoźnika, a także nie przekroczyć maksymalnych parametrów paczki. Poza tym że wykorzystamy karton w dobrym stanie dopasowany do specyfiki ładunku, warto również wypełnić puste miejsca specjalnymi wypełniaczami, aby zawartość się nie przemieszczała. Jeśli wysyła się FedEx delikatne przedmioty, można oznaczyć karton specjalnymi naklejkami, które są informacją dla kuriera na przykład, w jakiej pozycji przewozić paczkę. Poza tym nie wolno pakować do kartonu towarów zabronionych w transporcie na mocy wytycznych przewoźnika oraz krajowych i międzynarodowych przepisów.

Ebox24 Broker Kurierski

Usługi FedEx

Międzynarodowy kurier FedEx dostarcza paczki na terenie całej Europy. Z jego usług korzystają klienci indywidualni, małe firmy i giganci przemysłu. Dzięki temu, że FedEx ofertę ma bardzo rozbudowaną i bez problemu dostarczy również przesyłki niestandardowe, a także doskonale dostosowuje się do zmian na rynku i potrzeb klientów. Spośród nietypowych opcji dodatkowej warto wymienić na przykład możliwość przeadresowania przesyłki czy też uruchomienie powiadomień SMS. Poza tym w standardzie FedEx ubezpieczanie paczki ma do 5000 zł, a za dodatkową ochronę (nawet do 19 999,00 zł) trzeba dopłacić. Poza tym cennik FedEx wskazuje również opłaty za pobranie, przyjazd samochodu z windą oraz nadanie przesyłki dłużycowej.

Jak tanio wysłać paczkę FedEx?

Nadanie paczki FedEx za pośrednictwem platformy ebox24.pl daje dostęp przede wszystkim do bardzo atrakcyjnych cen. Są one wynegocjowane z przewoźnikiem i w tym wypadku niezwykle istotny jest argument skali i ilości. Na tym korzystają klienci, którzy mogą szybko i tanio nadać każdą przesyłkę, gdziekolwiek tylko chcą. Aby wysłać paczkę, wystarczy wejść na stronę ebox 24.pl, wypełnić formularz, wybrać opcje dodatkowe, a następnie konkretną ofertę kuriera FedEx. Poza ceną poznaje się w tym momencie również przewidywany czas doręczenia. Następnie należy potwierdzić zamówienie, opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy do odbiorcy w najkrótszym możliwym czasie. Drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu. Jest to najczęściej wybierana opcja i co istotne, jest bezpłatna. Najczęściej kurier w FedEx dostarcza przesyłki w terminie od 1 do 3 dni roboczych. Poza tym ten przewoźnik przewozi również odpowiednio przygotowane opony. FedEx transportuje je zapakowane pojedynczo lub podwójnie do rozmiaru 17 cali.

 

Sprawdź ofertę kuriera FedEx na naszej stronie