Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

 

Przesyłki kurierskie zdominowały rynek paczek. Chętnie korzystamy ze sklepów internetowych oraz kupujemy i sprzedajemy na aukcjach w sieci, a także wysyłamy prezenty i towary osobom w innych miastach. W efekcie coraz częściej korzystamy z usług sprawdzonych kurierów, którzy szybko i rzetelnie dostarczają przesyłki do odbiorców. Poza tym to tania opcja, którą bez problemu można dostosować do swoich potrzeb. Sprawdź, jak nadać paczkę z DPD.

  1. Jak zamówić kuriera DPD?

  2. Jak przygotować paczkę DPD?

  3. Wycena paczki DPD

  4. Gdzie jest paczka DPD?

Ebox24 Broker Kurierski nawawanie paczki kurierem DPD

 

Jak zamówić kuriera DPD?

Najszybciej, najtaniej i najprościej można nadać paczkę DPD, korzystając z intuicyjnej strony brokera. To właśnie na niej należy wypełnić formularz, w który wpisuje się podstawowe parametry przesyłki. Na tej podstawie otrzymuje się wycenę DPD. Na koszty wpływ mogą mieć również wybrane opcje dodatkowe takie jak na przykład pobranie czy też ubezpieczenie. Śledzenie przesyłki DPD jest natomiast bezpłatne. Wystarczy wpisać numer przewozowy w specjalnym module, by sprawdzić prognozowany czas doręczenia. Po paczkę DPD może przyjechać kurier. Można również samodzielnie dostarczyć przesyłkę do punktu. To wygodna opcja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie chcą czekać na przyjazd kierowcy.

Jak przygotować paczkę DPD?

Przesyłka DPD wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim nie mogą się w niej znaleźć towary zabronione w transporcie na mocy obowiązujących przepisów oraz wytycznych przewoźnika. Poza tym trzeba paczkę dla DPD zapakować w taki sposób, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu na żadnym etapie transportu. Najlepiej wykorzystać karton o regularnym kształcie. Zarówno punkt DPD, jak i u kurier przyjmą przesyłki o maksymalnej wadze do 50 kilograma. Szczególną uwagę należy zwrócić również na odpowiednie zabezpieczenie paczki. Ładunek nie może się przemieszczać, więc wolne przestrzenie w kartonie należy wypełnić. Można nadać paczkę DPD również w specjalnych foliopakach. Należy zadbać o to, by elementy nie wystawały z opakowania i by było ono odpowiednio dobrane do specyfiki przesyłki. Im bardziej regularny kształt paczka będzie miała, tym lepiej. Jeśli nadaje się towary podatne na uszkodzenie lub wymagające transportu w konkretnej pozycji, warto zaznaczyć karton specjalnymi naklejkami, które są informacją dla kuriera DPD.

Kurier dostarcza klientom na całym świecie koperty z dokumentami DPD, paczki, palety zarówno standardowe, jak i te wykraczające poza zalecane parametry. W ofercie firmy znaleźć można również szereg opcji dodatkowych, które pozwalają dopasować przesyłkę do swoich potrzeb. Można na przykład zastrzec godzinę doręczenia lub też wybrać dostawę w sobotę. DPD ubezpieczanie paczki do kwoty 1000 zł w standardzie, ale istnieje także opcja dodatkowej ochrony. Klienci indywidualni i firmy korzystają również z możliwości zapakowania paczki, przechowywania jej oraz wniesienia. Często wybierane są także powiadomienia SMS oraz przeadresowanie przesyłki.

Poza tym oferta kuriera DPD świetnie wpisuje się tryb życia Polaków. Paczki można nadawać i odbierać w sieci punktów lub też za pośrednictwem kierowcy. W efekcie bez problemu można wysłać paczkę do dowolnego miejsca w Polsce oraz do 25 europejskich krajów.

Wycena paczki DPD

Kurier DPD jest chętnie wybierany przez klientów serwisu ebox24. Cieszy się zaufaniem nadawców i odbiorców dzięki szybkim i rzetelnym usługom. Duża ilość zleceń sprawia również, że wynegocjowane ceny są bardzo konkurencyjne.

Klienci, którzy korzystają z serwisu ebox24, mogą liczyć również na pomoc na każdym etapie nadawania paczki DPD. Intuicyjny formularz pozwala wpisać wszystkie niezbędne informacje w odpowiednie miejsca. Przede wszystkim istotne będą wymiary przesyłki, jej waga oraz określenie, czy paczka jest sortowalna czy też nie oraz w jaki sposób została zapakowana. Poza tym należy podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy, a z szeregu opcji dodatkowych można wybrać te, które nas interesują. Warto pamiętać o tym, by nie zrobić błędów przy podawaniu informacji, ponieważ może to skutkować i dodatkowymi kosztami, i wydłużeniem czasu doręczenia przesyłki.

Formularz wyceny przesyłki w Ebox24 kurierem DPD

Po wpisaniu wszystkich danych wystarczy kliknąć na przycisk „Wyceń” i wyświetlą się oferty różnych firm kurierskich wraz z cenami i prognozowanym terminem doręczenia. Po wybraniu najatrakcyjniejszej propozycji wystarczy opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i przykleić go na przesyłkę. Potem trzeba poczekać na przyjazd kuriera lub zawieźć paczkę do punktu.

Gdzie jest paczka DPD?

Przesyłkę można monitorować w funkcjonalnym module śledzenia paczki DPD, który jest dostępny na stronie internetowej. Aby sprawdzić, gdzie jest przesyłka i kiedy dotrze do odbiorcy, wystarczy wpisać numer z listu przewozowego. W tym miejscu również zostaniemy poinformowani o tym, że paczka została odebrana. To ważne informacje zarówno dla firm (szczególnie z sektora e-commerce), jak i klientów indywidualnych. Z usług kuriera DPD regularnie, jak i bardzo okazjonalnie korzystają różne instytucje, przedsiębiorstwa, nadawcy prywatni. Dla przewoźnika każde zlecenie jest jak samo ważne, a punkty nadawania i odbierania przesyłek doskonale wpisały się w potrzeby klientów i w krajobraz polskich miast i miasteczek. To także idealna opcja dla tych, którzy cenią swój czas i chcą chronić środowisko.

Sprawdź ofertę kuriera DPD na naszej stronie