Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

 

Kurier DHL jest jednym z najpopularniejszych przewoźników na rynku. Z jego usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy z różnych branż. Ze względu na atrakcyjne ceny DHL oraz szybką realizację zleceń to również jeden z najchętniej wybieranych przewoźników przez prężnie rozwijający się sektor e-commerce. Dzięki temu właśnie kurierzy codziennie dostarczają tysiące przesyłek, a klienci szukają opcji, by wysyłać taniej i prościej.

  1. Wysyłka paczki DHL 

  2. Jak przygotować paczkę DHL?

  3. Jakie usługi oferuje DHL?

  4. Jak wysyłać taniej DHL?

Wysyłka paczki DHL 

Najlepiej paczkę DHL wysłać, korzystając z funkcjonalnego formularza online. Dzięki intuicyjnemu systemowi bez wychodzenia z domu można nie tylko nadać przesyłkę, ale również dopasować usługę do swoich potrzeb przy wykorzystaniu różnych opcji dodatkowych. Zamówienie kuriera DHL jest proste i trwa zaledwie kilka chwil, a sam moduł jest tak zaplanowany, że nawet laik poradzi sobie z zadaniem. W efekcie kurier przyjedzie pod wskazany adres i w najkrótszym możliwym czasie oraz ze szczególną troską dostarczy przesyłkę do odbiorcy. Poza tym korzystanie z dedykowanych serwisów takich jak ebox24.pl daje dostęp do niezwykle korzystnych cen DHL.

Jak przygotować paczkę DHL?

Choć kurier DHL dokłada starań, by paczka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym, to warto pamiętać o tym, że to od sposobu zapakowania zależy w dużym stopniu to, czy ładunek nie zostanie uszkodzony. Przede wszystkim przesyłka DHL musi mieścić się w zalecanych przez przewoźnika maksymalnych parametrach. Należy również dokładnie zapoznać się z instrukcją pakowania oraz zabezpieczania paczki. DHL przewozi przesyłki o maksymalnej wadze do 50 kilogramów. Poza tym uwagę powinniśmy zwrócić również na wymiary opakowania. Najdłuższy bok paczki nie może przekroczyć 120 centymetrów, choć w niektórych przypadkach DHL przyjmie przesyłkę do dwóch metrów, a do kalkulacji będzie brana suma wszystkich boków. Najlepiej rzeczy zapakować w wytrzymały regularny karton dopasowany do wielkości oraz specyfiki ładunku. Wszystkie wolne przestrzenie powinny być natomiast wypełnione specjalnymi wypełniaczami, a całość musi być zaklejona grubą taśmą. Przesyłki z towarami delikatnymi DHL lub wymagającymi transportu w określonej pozycji trzeba oznaczyć specjalnymi naklejkami, które są czytelną informacją dla kuriera.

Ebox24 Broker Kurierski

Jakie usługi oferuje DHL?

Z usług kuriera DHL korzystają klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy. Poza renomą przewoźnika zwracają oni uwagę na cennik oraz rozbudowaną ofertę. DHL dostarcza paczki, koperty i palety zarówno te standardowe, jak i te wymagające specjalnego traktowania i na przykład ręcznego sortowania. Przewoźnik proponuje swoimi klientom również cały wachlarz opcji dodatkowych. Choć wpływają one na cenę, to jednak pozwalają również dopasować usługę do swoich potrzeb. Standardowo przewoźnik DHL ubezpiecza przesyłki do kwoty 1000 zł, a za wyższą ochronę trzeba zapłacić. Kosztować będzie również pobranie, powiadomienia SMS i przeadresowanie paczki.

Jak wysyłać taniej DHL?

W poszukiwaniu najtańszej opcji wysyłania paczek DHL najlepiej jest skorzystać z oferty sprawdzonego brokera. Dzięki specjalnie wynegocjowanym warunkom klient płaci mniej niż w momencie, gdyby zamawiał na stronie przewoźnika. ebox24.pl oferuje nie tylko atrakcyjny cennik DHL, ale również bardzo intuicyjny system zamawiania. By nadać paczkę DHL wystarczy wejść na stronę ebox24.pl i wypełnić formularz. W dedykowane miejsca wpisuje się wymiary paczki oraz jej wagę. Należy również wybrać rodzaj opakowania spośród zaproponowanych przez brokera. W formularzu znajduje się również miejsce na wybór opcji dodatkowych, które są dla nas interesujące. Na tej podstawie zostanie przygotowana wycena DHL. Poza tym zostaniemy poinformowani o prognozowanym czasie doręczenia paczki. Następnie należy opłacić usługę, wydrukować list przewozowy oraz czekać na przyjazd przewoźnika. Przydzielony numer będzie również niezbędny do śledzenia przesyłki DHL. W specjalnym module znajdzie się również informacja o tym, że odbiorca odebrał paczkę, a to ważne przede wszystkim dla sklepów internetowych, dla których istotny jest czas doręczenia.

Kurier DHL jest wybierany szczególnie przez tych klientów, którym zależy na szybkich i terminowych doręczeniach oraz na niskich cenach. Dzięki ofercie ebox24.pl mamy dostęp do najlepszych opcji. DHL dostarcza paczki najczęściej w przeciągu jednego dnia roboczego niezależnie od tego, czy wysyła się towary ze sklepu internetowego czy też zakupy z aukcji, ale również w przypadku nadawania prezentu dla znajomych lub gadżetów firmowych dla kontrahentów. Opcji jest bardzo dużo, a kurier DHL przesyłkę każdą traktuje z należytą uwagą.

 

Sprawdź ofertę kuriera DHL na naszej stronie