Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać koła i felgi samochodowe kurierem?

 

Jak wysłać koła i felgi samochodowe kurieremMechanicy, sklepy internetowe czy klienci indywidualni często zamawiają koła i felgi przez internet. To tańsze opcje, a także dają możliwość większego wyboru. Z drugiej strony jest to towar, który wymaga szczególnej uwagi przy transporcie ze względu na swoją wagę, wielkość oraz podatność na uszkodzenia. W ofercie różnych kurierów znaleźć można opcje wysyłki kół oraz felg samochodowych wraz z dokładnymi instrukcjami ich zapakowania. Warto pamiętać, że niewłaściwie przygotowanych do wysyłki części przewoźnik po prostu nie przyjmie.

 

Jak zapakować koła oraz felgi?

Kurierzy dokładają wszelkich starań, aby paczki docierały do klientów w stanie nienaruszonym w jak najkrótszym czasie. Nawet tak delikatny choć ciężki ładunek jak koła lub felgi samochodowe zostanie bez problemu dostarczony, o ile zostanie odpowiednio przygotowany. Z tej opcji korzystają więc i klienci indywidualni, i firmy z sektora motoryzacji.

Koszt wysyłki kompletu kół i felg będzie uzależniony przede wszystkim od ich wielkości i ciężaru. W przypadku nadania ich w kartonie lub kartonach będzie można potraktować paczkę jako sortowaną, o ile zmieści się w maksymalnych określonych przez przewoźnika parametrach. Oczywiście każde z kół i felg należy bardzo dokładnie zabezpieczyć, a także wypełnić wszystkie wolne przestrzenie w opakowaniu specjalnymi wypełniaczami. Szczególnie felgi są podatne na uszkodzenia i wgniecenia, a ten element samochodu powinien prezentować się idealnie. Jeśli wysyłamy koła, owijając je jedynie folią streczową, paczka zostanie potraktowana jako niestandardowa, a tym samym zostaną do niej doliczone dodatkowe opłaty.

Wysyła kół i felg kurierem

Kurierzy nie zalecają pakowania kompletu kół i felg do jednego kartonu, ponieważ paczka staje się duża i ciężka, a także łatwiej o uszkodzenia podczas transportu. Można zapakować je na przykład parami do jednego kartonu, a tym samym nadać dwie przesyłki lub też cztery, co daje największą pewność, że dotrą one do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Koszt takiej wysyłki jest uzależniony od cennika konkretnego kuriera oraz wybranych opcji dodatkowych. 

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej