Wysyłaj taniej po darmowej rejestracji!

Załóż bezpłatne konto

Cennik krajowy kuriera DPD

 

Popularny kurier DPD to gwarancja szybkich dostaw oraz atrakcyjnych cen. Poza tym z palety różnych opcji dodatkowych zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi bez problemu wybiorą te, które personalizują usługę. Większość z nich jest dodatkowo płatna, ale ułatwia zarządzanie przesyłką oraz chroni interesy nadawcy i odbiorcy, o ile jest to konieczne. Kurier DPD jest chętnie wybierany przez firmy z sektora e-commerce.

Ile zapłacimy za paczkę DPD?

Cennik kuriera DPDCennik DPD przede wszystkim określa opłaty za przewóz koperty czy paczki oraz koszty opcji dodatkowych. Na te pierwsze wpływ mają przede wszystkim waga i wymiary przesyłki. Warto również zwrócić uwagę na to, aby paczka mieściła się w zalecanych przez przewoźnika kształtach. Jeśli zostanie nadana jako niesortowalna, wpłynie to na cenę DHL oraz na czas doręczenia. Takie przesyłki wymagają bowiem ręcznej obsługi na każdym etapie. Dlatego właśnie przed zapakowaniem paczki warto zapoznać się z wytycznymi przewoźnika. Cennik DPD wskazuje również, ile zapłacimy za dodatkowe opcje. Na przykład na koszty wpłynie usługa ekspresowa. Jest wybierana przez osoby, którym zależy na czasie. Nie zapłacimy natomiast za moduł śledzenia przesyłek oraz za odbiór paczki w punkcie Pickup. To najczęściej wybierana opcja przez klientów DPD, ponieważ nie muszą czekać na przyjazd kuriera, a odbierają przesyłki ze wskazanego punktu, kiedy mają czas. Cennik DPD określa to, ile zapłacimy za przesyłkę w zależności od wagi oraz wybranych opcji. Poza tym przewoźnik ubezpiecza paczki do kwoty 1000 złotych, za większą ochronę będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Kurier DPD - Waga [kg]
Cena netto [PLN]
Dox (35x25x5)13,70
Do 1 kg13,70
Do 2 kg13,70
Do 3 kg15,20
Do 5 kg15,20
Do 10 kg16,00
Do 20 kg16,00
Do 25 kg16,00
Do 30 kg16,00
Do 31,5 kg17,00
Do 40 kg45,00
Do 50 kg55,00
Niestandard (wg wytycznych kuriera DPD)17,00
Pobranie3,00
Dopłata strefa 220,70
Dopłata strefa 343,70
Ubezpieczenie1000 PLNgratis
 2000 PLN0,80
 3000 PLN1,50
 4000 PLN2,40
 5000 PLN2,80
 50000 PLN0,11%
Dokumenty zwrotne8,00

 

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Klienci indywidualni i firmy – szczególnie te z sektora e-commerce chętnie wybierają usług kuriera DPD. Przewoźnik oferuje atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zleceń. Dzięki temu świetnie wpisuje się w potrzeby nadawców i odbiorców. Najczęściej kurier DPD dostarcza standardowe paczki, które mieszczą się w maksymalnych określonych parametrach oraz są zapakowane zgodnie z wytycznymi. Samo opakowanie o regularnym kształcie należy dobrać do wagi i wymiarów ładunku. Jeśli nadajemy przedmioty delikatne, należy je odpowiednio zabezpieczyć i dobrze jest na paczce DPD przykleić odpowiednie oznaczenia. Kurier w standardzie dostarcza paczki o wadze do 31,5 kilograma. Wagę, wymiary, dane adresowe wpisuje się w formularz zamówienia przesyłki. To również odpowiednie miejsce, aby wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie lub pobranie. Na tej podstawie otrzymujemy wycenę DPD. Po wybraniu konkretnej oferty płacimy za usługę, drukujemy list przewozowy i czekamy na przyjazd kuriera. Nadany numer zlecenia przyda się również do śledzenia przesyłki w dedykowanym module na stronie internetowej. DPD w swojej ofercie ma specjalne opakowania, które ułatwiają przygotowanie standardowej przesyłki. Oczywiście można korzystać z tradycyjnych kartonów pod warunkiem usunięcia z nich wszystkich starych oznaczeń i naklejek. Karton musi być oczywiście w dobrym stanie.

 

Dopłaty strefowe DPD - wykaz stref 2 i 3

Od 2019 roku DPD wprowadziło dodatkowe opłaty za dostarczenie przesyłki (paczki i palety) do regionów, które zostały określone w kodach pocztowych wylistowanych w załącznikach:


Aktualizacja listy: 2021.03.01
Uwaga: Lista tych kodów niestety stale się powiększa. Aktualna lista jest dostępna na stronie DPD.com.pl

 

 

Zapraszamy do wyceny przesyłki kurierskiej