Załóż bezpłatne konto

Paczki Niesortowalne

Opublikowano: 2014-04-09

Szanowni Państwo,

Pragniemy przypomnieć bardzo ważne zasady dotyczące przesyłek niesortowalnych :

Paczka niestortowalna to najkrócej rzecz ujmując każda inna niż karton o kształcie prostopadłościanu o wyraźnych krawędziach oraz taka, której waga i/lub wymiary przekraczają standardowe – patrz poniżej zestawienie parametrów u każdego z naszych podwykonawców.

Jeśli macie Państwo wątpliwości zawsze służymy radą i prosimy o podsyłanie zdjęć paczek gotowych do wysyłki. Chętnie pomożemy przy klasyfikacji paczek. Dodatkowo prosimy o zaznaczanie opcji paczka niesortowalna jeśli tak się klasyfikuje ponieważ w zależności od naszego podwykonawcy koszt dodatkowy  wynosi od 8,00zł do 15,00zł netto. W przypadku zadeklarowania paczki sortowalnej i weryfikacji na magazynie przewoźnika na niesortowalną zostaniecie Państwo obciążeni dodatkową kwotą 7,00zł netto / paczka za każdy niezgłoszony przy zleceniu „niesort” + standardowa opłata.

Nasza firma na podstawie zestawień od przewoźników bada dokładnie takie rozbieżności kontrolując wszystkie przesyłki pod kontem wagi, wymiarów oraz innych wspomnianych wcześniej dopłat.

Zastrzegamy sobie prawo dochodzenia roszczeń z w/w tytułu do trzech miesięcy od nadania paczki. Obciążenia dodatkowe generujemy na bazie Faktur VAT z natychmiastową wymagalnością do zapłaty, chyba że indywidualna umowa z Nadawcą stanowi inaczej.